Dolní Újezd - Litomyšl

V neděli 21.10 nás čekal zápas s Litomyšlí v domácí hale a tak jsme doufaly ve vítězství.

Očima Alči:

První zápas jsme začali hrát v 10:00. Hned od začátku jsme začaly bojovat a vyhrály jsme téměř bez chybiček. V druhém setu už jsme pár chybek udělaly, ale i přesto jsme ho vyhrály. Ve třetím setu už těch chyb bylo poněkud více a tak se málem stalo, že bychom prohrály, ale začaly jsme se více snažit a nedělat si tolik chyb a nakonec nám štěstí přálo a i tento set jsme vyhrály, takže nakonec jsme první zápas vyhrály 3:0.

Druhý zápas jsme začínaly hrát v 11:45. Domluvily jsme se mezi sebou, že tento zápas bude vypadat o něco lépe než první a také tomu tak bylo. Občas se sice hodně pokazilo,ale vždy jsme se to snažily napravit a myslím že se nám to povedlo,protože i tento zápas skončil výhrou 3:0 pro nás.

Očima trenérky:

Druhým soupeřem našich juniorek byl tým Litomyšle. Oproti minulému týdnu soupeř o něco lehčí, alespoň podle výsledků. Už při rozesmečování bylo jasné, že pokud se nám podaří ubránit 2 nejlépe útočící hráčky soupeřek, mohlo by být vyhráno. A jak oba zápasy probíhaly?

Do prvního setu holky vletěly po hlavě a než se soupeřky rozkoukaly, byl konec. Stav 25:11 vypadal jednoznačně, ale více jak polovina bodů soupeřek byla díky našim chybám. Držely jsme dobré podání, na bloku výborně pracovala Šárka. Druhý set probíhal také v naší režii. Ale už ve druhém setu byla patrná nepozornost holek na hřišti a třetí set toto pouze potvrdil. Konečný výsledek 26:24 v náš prospěch je i dílem štěstí. Na hřišti se zmatkovalo, kazil se příjem i podání a nedařila se rozehra prvního balónu.

Na začátku druhého zápasu chybělo nadšení a radost ze hry. Průběh byl podobný jako zápas první. Dva sety poměrně lehce uhrané, třetí opět trochu napínavější. Stále jsme bojovaly s prvním balónem a bohužel tento zápas i s podáním. Celkově 2 výhry a plný počet bodů, ale na předvedené hře je stále co pilovat.

TJ Sokol Dolní Újezd - VK Litomyšl  3:0(11,14,26), 3:0(18,13,22)

Hrály: Katka Rejmanová, Eliška Rejmanová, Šárka Lorencová, Štěpánka Lázničková, Terča Benešová, Terča Králová, Alča Mlíková, Ivča Pulkrábková

Autoři: Alča Mlíková, Jana Rejmanová