Juniorky porazily Svitavy

Čekalo nás další kolo KP juniorek, kdy k nám přijely soupeřky ze Svitav.

Zápas očima Fazole:

Je nedělní dopoledne, svátek má Martin, ale místo sněhu nám poslal soupeřky ze Svitav. První zápas jsme hrály až v deset hodin a už od první chvíle jsme věděly, že to nebude jednoduché. Skončily jsme po téměř dvou hodinách za stavu 3:1. Po polední pauze na nás padl nějaký útlum a tak jsme taky nastoupily do dalšího zápasu. Ten jsme sice dobře začaly, ale pak jsme pustily dva sety a naše sebevědomí bylo narušené. Naštěstí vše dobře skončilo a my se radovaly i ve druhém zápase z vítězství – tentokrát 3:2.

Zápas očima trenéra:

Již od začátku patrné, že půjde o těžšího soupeře než v posledním kole. Hlavně blokařky nás výškově převyšovaly a s Vendy na náhře, nic lehkého holky nečekalo.

První zápas jsme začaly dobře a vyhrály 1. set. Hra bojovná na obou stranách, ale stejně tak i občasné výkyvy, kdy se nedařilo nic. Chvíli jsme trápily soupeřky podáním my, chvíli oni nás. Druhý set ztrácíme, přišla změna sestavy z prvního setu. Vracíme osvědčenou sestavu a výhra ve 3 setu a 4.setu je tu. Získáváme zápas 3:1.

Druhý zápas začal po 45 minutové pauze, nevím, zda díky ní, ale vstup do 1.setu je jako z pohádky. Podáváme a soupeřkám se nedaří nic.Nám naskakuje bodík za bodíkem, vyhráváme rozdílem třídy. Holky se ani moc nezapotily. Bohužel nepochopitelně se situace opakuje, bohužel "deku" tentokrát máme my. A stav je 1:1. Třetí set jsme opět vybojovaly my, čtvrtý získaly soupeřky. O výhře tedy rozhodne tiebreak. Od začátku dotahujeme, tentokrát se můžeme opřít o podání. Už je skoro ztraceno za stavu 9:13. Nakonec set vyhráváme 16:14.

Za zápas veliká pochvala kapitánce Katce - útok, pole, ale dnes hlavně výborné podání. Za podání pochvala pro Šárku, Štěpánku. Všechny ostatní super odvedená práce, těžké vítězství, ale cenné.

Autor: Fazole (Tereza Králová), Jana Rejmanová