Bitva od začátku až do konce

V neděli 9. 12. 2012 jsme na domácí půdě přivítaly soupeřky z České Třebové. Nevím, jak holky, ale já jsem o soupeřkách mnoho nevěděla. Ale znaly jsme jejich 2 hlavní "bombařky" a tak jsem věděla, že nás nic lehkého nečeká.

Zápas očima Štěpánky Lázničkové:

V neděli 9.12.2012 jsme hrály 5.kolo KP v Dolním Újezdě proti České Třebové. První zápas jsme hrály od 10:00. Myslím, že se nám už od začátku docela dařilo. První dva sety jsme s přehledem vyhrály, pak jsme na chvíli zaváhaly, ale nakonec jsme vyhrály 3:1. Po půlhodinové přestávce jsme mohly začít hrát druhý zápas. V druhém zápase jsme nezačaly moc dobře. První dva sety jsme i přes velkou snahu prohrály, v dalším setu se nám už zadařilo, to bohužel nestačilo na výhru a tak druhý zápas skončil 1:3. I přes jednu prohru myslím, že to byly vydařené zápasy.

Zápas očima trenérky:
2 opravdu vydařené zápasy, spravedlivě rozdělené body, ale stejně veliká škoda. Měly jsme na to.... První zápas byl v naší režii, sice nás potkalo menší zaváhání, ale vše se podařilo odčinit. Nastoupily jsme v nejsilnější možné sestavě a soupeřky hned na úvod postrašily. Začátky setů byly vyrovnané a nám se podařilo utéct vždy až v koncovkách. Po hodině a půl bylo dobojováno a výhra doma.
Holky byly natěšené výhrou,a tak do druhého zápasu vstupovaly lehkovážně. Bohužel to se nám vymstilo. Celý první set jsme vedly, stav 21:17 vypadal slibně, ale potom si slabou chvíli vybrala přijímající trojice, čtveřice. Soupeřky se "vyhecovaly", daly 8 bodů v řadě a my utopily. Prohra byla na světě, druhý set se dařilo lépe, ale i přesto prohra. V těchto 2 setech si slabší chvilku vybraly naše hlavní "bombařky" Káťa i Anička, na podání Štěpánka. Bohužel. Stav byl 2:0 pro soupeřky. Ve třetím setu se hrálo o vše, na hřišti se bojovalo, výměny se prodlužovaly. A hle...stav 1:2. Zase jsem holky poznávala, věřila jsem, že vše dobře dopadne. Čtvrtý set byl jednou tahanicí o každý balón. Skóre se zastavilo až na stavu 30:28, bohužel opět pro soupeřky. Veliká škoda.....a prohra 1:3 po dvouhodinové bitvě.
Hrál se už moc pěkný volejbal. Opravdu bylo na co koukat. Nerada vyzdvihuji, ale tentokrát musím. Výborně Káťa Rejmanová na saku, na ruce ji sedělo skoro vše, Anička Šimkové první zápas také, za podání veliká pochvala Štěpánce Lázničkové - podávala celé série a vždy s několika esy.
Holky myslím, že do druhé poloviny soutěže je o co bojovat.
Hned v první lednový víkend nás čekají soupeřky z Moravské Třebové a myslím, že jim máme co vracet.

Sestava: Káťa Rejmanová, Eliška Rejmanová, Anička Šimková, Šárka Lorencová, Štěpánka Lázničková, Danča Nováčková, Terča Králová, Terča Benešová, Alča Mlíková, Ivča Pulkrábková

TJ Sokol Dolní Újezd - TJ Sokol Česká Třebová II   3:1(18,17,-17,19);   1:3(-21,-18,23,-28)

Autorky: Štěpánka Lázničková, Jana Rejmanová