Stále jsme ve hře o titul :)

Když blokařka nahrává a juniorky musí hrát na 2 náhry :) aneb hrají všichni, kdo můžou...Důvod? Nahrávačka a blokařka na lyžařském kurzu.

Očima Terči Benešové:

V neděli 24. 2. jsme jely na náš poslední venkovní zápas do České Třebové. Plné odhodlání porazit soupeřky, jsme přijely a šly se rozhazovat. První set jsme se rozkoukávaly, ale vyhrály. Druhý set už to bylo lepší a také jsem vyhrály. Bohužel o třetím setu se toto říci nedá. Selhal nám příjem, podání, nemluvilo se na hřišti a uplně jsme to zabalily. Konečný výsledek první zápasu byl 3:2 bohužel pro soupeře. V šatně jsme se povzbudily a šly do toho s vervou. První set se nám bohužel nevydařil, ale ty další ano. Znovu jsme začaly podávat, přijímát a dokonce se i povzbuzovat. Chvilkami problémy byly, ale my si s nimi poradily. Výsledek druhého zápasu byl 3:1 teď už pro nás.

Očima trenérky:

Bilance prohra v tiebreaku a výhra je dobrá, ale... Škoda. Na zápas jsme neodjely komplet práv kvůli lyžáku. Naší nevýhodou je jenom jedna nahrávačka v týmu a tak jsme v PÁTEK na tréninku, řešily možné herní varianty. Mohlo se řešit dříve, ale bohužel, že? Před prvním zápasem jsme se domluvily, že budeme hrát jednoduše. Základem je podání a bránit 2 hlavní smečařky, výbornou blokařku a kůlařku. První dva sety byly vyrovnané a rozhodovalo se vždy až v koncovce, i za přispění soupeřek. Třetí set byl, holky promiňte, ale horor...Time out za stavu 0:5, další 0:8....nešlo nic..hlavně příjem. Konečně skóre 0:11 bylo na ručník. Tento set se mi těžko komentuje ještě teď. Ve čtvrtém setu se holky vrátily do hry. Sice jsme prohrávaly, ale pak super obrat a skóre 16:16, na neštěstí si vybral slabší chvilku pan rozhodčí a 2 míči dostal na koně českotřebovačky. My se zase začaly bát a šlo se do tiebreaku. Bohužel v tom další krizička a vítězství pro soupeřky. Zasloužené. Vybojovaly si ho.

V mezi pauze, kdy si holky ve vloženém zápase mužů Česká Třebová - Chvaletice vybírala nápadníky, si holky odpočinuly. A s nadšením se vrhly do rozcvičování. Ale nadšení během prvního setu na hřišti nebylo znát. Ticho, nejistota, strach....Od druhého setu zase tým, který znám. Bojovalo se, fandilo a hrál se pěkný volejbal. Konečný stav 3:1 pro nás.

Holky díky, že jste bojovaly statečně. Myslím, že tento zápas byl zkouškou nejen herní, ale hlavně psychickou... Hlavně ve chvílích, kdy si vybíraly slabší chvilky naše ranařky Káťa a Anička. Ale vždy se vrátily do zápasu. Tyto 2 hráčky odútočily na 2/3 našich míčů... Šárka s Eli makaly, aby náhra byla co nejlepší. Ani Terky na bloky nazaostávaly. Byl to kolektivní výkon.

TJ Sokol Česká Třebová II A-TJ Sokol Dolní Újezd A3:2(-23,-23,10,17,5)

1:3(22,-21,-19,-20)