Doma s Juniorem Brno

Čtrnáct dní volejbalového pilování nanečisto uběhlo jako voda a už  jsme v neděli nastoupily k dalšímu ostrému testu na domácí palubovce proti Junioru Brno.

Soupeř přijel s 11 hráčkami, do hry jich ale nezasáhlo moc. Šlo o důležité body. Protihráčky byly velmi dobře technicky vybavené, starší a tradičně vyšší J.

I přesto se kupodivu nezalekneme a na hřišti se odvíjí hodně tvrdá volejbalová bitva. Pokud se se Svitavami ranařilo, tady byl oboustranně nasazen ještě vyšší kalibr. Hrál se pěkný, útočný volejbal, který přešel do hodně napínavé koncovky, v které jsme méně chybovaly a po zásluze si připsaly vítězství 26:24 na svou stranu. Hned další set nám ale protihráčky jasně daly najevo, že nám nepřijely odevzdat body, změny v jejich sestavě nesou ovoce a my se pouze bráníme a nepokládáme míče na zem. Třetí set se opět dopřeléval do napínavé koncovky, soupeřky nám opět pomáhají více chybami, i když my hrajeme dobře v poli i na síti a konečnou tečku udělala Denča svým skvělým podáním. Čtvrtý set hrajeme pro radost, odpor soupeřek je zlomen. Stav 18:11, 19:13 a …….. deka. Je neuvěřitelné, co se dokáže vylíhnout v ženských hlavách, kupíme jednu chybu za druhou, nepřijmeme, dvoják, další chyba v útoku. Uf. Stav se srovnává a začíná bitva kdo s koho. Žádný tým nemá navrch, skóre se poctivě přelévá ze strany na stranu. Dobře podáváme a soupeřky nemohou tak důrazně útočit, vedeme 27:26. Brňačky přehrávají míč jen zdarma na naši polovinu, stačí zpracovat a zatlouct vítězný míč. Možná přemíra snahy, možná kus nejistoty ovšem způsobí nedorozumění na naší polovině a jednoduchý míč nám padá. To dostává soupeřky na koně a k ničemu nás již nepustí. Následuje tiebreak. Smolně prohraný čtvrtý set náš tým ale totálně zlomil a páté dějství je už jen v rukou protihráček. Prohráváme 2:3.

Po hodinové pauze, kdy se stihneme vyfotit J, nastupujeme odhodlané urvat něco pro sebe. Na všech hráčkách ale vidím nejistotu, na některých z nich už velikou únavu. Zvlášť Káťa dostala první zápas pořádně zabrat, jednoznačně si připsala nejvíc plusových bodů.

Od začátku  bojujeme s příjmem servisu, jen se bráníme, díky odtaženým míčům nemůžeme složit míč pořádně na zem a soupeřky nás trestají. Dva sety lehce prohráváme. Třetí je přeci jen dramatičtější, dokonce vedeme, ale síly na dotažení do konce prostě chybí. Prohráváme 3:0.

Připsaly jsme si jeden bodík do tabulky, škoda, první zápas hrál náš tým výborně a určitě si zasloužil víc. Hned příští týden poprvé vyjíždíme do dálek, čeká nás Vyškov.