Dlouhá domácí volejbalová sobota

Sobota 1. listopadu byla opravdu volejbalově dlouhá. V naší tělocvičně hostily ženy Letovice a my VK KP Brno B. Ženy si svou hru chtěly zřejmě užít, a tak zápas protahovaly až do tiebreaku, díky čemuž jsme začaly s půlhodinovým zpožděním.

O tom, že hostíme první celek tabulky, který dosud ani jednou neprohrál, nebylo nejmenších pochyb. Přijel rezervní tým zkušených hráček a hned při rozcvičování byla znát jeho síla. Velmi rychlé míče hrané středem, kopce do kůlu zakončené výborným útokem z výšky, naskakované plachtící podání. S těmito týmy, trénujícími téměř každodenně, se opravdu rovnat nemůžeme. V sobotu bylo úkolem si hru užít, získat zkušenosti, popř. alespoň soupeřky mírně potrápit.

Hned od začátku měl hru ve svým rukách soupeř. My pouze bránily a sem tam přidaly nějaký bod. Bohužel, když jsme mohly protihráčky zatlačit, objevilo se na naší straně obrovské číslo v počtu zkažených servisů a ty nezkažené neměly patřičnou kvalitu, aby soupeřkám výrazně ublížily. Uštědříme výprask. Na hřišti žádná bojovnost, holky mlčí nejen tam, ale také při timeoutech, v pauzách, prostě pořád. V druhém setu nám vychází začátek, kdy je na podání Fazole. Každé podání jiné a soupeřky si nevědí rady. Celý tým Brňaček se rozloží během několika minut a my máme cestu k vítězství volnou. Naštěstí neklopýtneme a suverénně vítězíme. Holky vypadají trošku veseleji, ale stále to není ono. Hned další set se soupeřky vracejí do hry, opět právě servisem, kterým nás od začátku bombardují a my nemůžeme pořádně přitáhnout, a proto ani zaútočit. Jasně nás přehrávají a útoky napůl zadarmo nám okamžitě vrací na palubovku. Stejně i čtvrtý set a zápas je u konce. Prohráváme 1:3.

Holky mají čas na sváču, do utkání se opět pouští ženy, naštěstí se s Letovicemi už tak nepářou a zaslouženě vyhrávají 3:0, čímž se časový skluz vynuloval.

Druhý zápas je v setech sice vyrovnanější, určitě protihráčky potrápíme o něco víc, tentokrát se nám ale nepodaří  urvat ani set. Obraz hry je většinou po celou dobu stejný, výrazně vyhranější a zkušenější Brno nám moc radosti ze hry nedovoluje. Prohráváme 3:0.

Hrály: Káťa, Terča, Štěpa, Alča, Viky, Klára, Eliška S., Eliška K., Marťa, Denča, Danča

0:3 (-19,-12,-18)

Za námi je první část základní části a my se krčíme na chvostu tabulky. Věřím, že se nám podaří napravit zaváhání ze zkažených utkání a do další části ještě zabojujeme, a to hned příští týden ve Svitavách.