S Juniorem bez bodu

Po delší době nás minulý víkend zase čekal delší výjezd za volejbalem. Tentokrát za Juniorem Brno. Nutno podotknout, že bez navigace bychom tělocvičnu hledaly ještě teď, neb jsme se ocitly v částech Brna pro nás absolutně cizí.

Na místě jsme ale byly víc jak včas, dokonce s přestávkou na benzínce. S námi do haly dorazil ještě pan rozhodčí, ale to bylo tak všechno. O půl desáté přišly soupeřky a začaly teprve chystat síť. Udeřilo třičtvrtě, oba týmy chtěly jít na sako a rozlosovat, ale jaksi chyběly zápisy a hlavně pan trenér, který měl vše zamčené. Ten zvesela „přiskotačil“ těsně před desátou, naštěstí pan rozhodčí byl velký sympaťák, takže vše proběhlo  v klidu a s pochopením J a aspoň bylo veselo.

Zápas začíná vyrovnaně, až do stavu 9:9 to vypadá na vyrovnaný zápas. Pak ale přijde série podání od soupeřek, na které nemůžeme najít odpověď, a set rychle končí 25:11. Druhý set  nám nesedí od začátku a dostáváme sodu především na servisu. Pokud přijmeme, hrajeme přes jen zdarma a míč máme okamžitě zpátky na palubovce. Uf. Třetí set začínáme o poznání lépe, dokonce vedeme, jenže opět je zlomový okamžik v půlce setu a my nejsme schopny přijmout, soupeřky dotáhnou a pak už jen a jen navyšují svůj náskok především díky skvělému servisu. Prohráváme poměrně lehce 3:0.

Druhý zápas hrajeme o poznání lépe, sem tam se nám podaří protihráčky zatlačit naším polepšeným servisem, bohužel ve chvílích, kdy je potřeba nejvíce, servis kazíme. Hrajeme už poměrně vyrovnanou hru, vše nám ale kazí výborně podávající protihráčky (musím říct, že snad úplně všechny), které naši dřinu vždy utnou sérií vynikajících servisů, a my máme po nadějích. I tentokrát prohráváme 3:0.

Bohužel se stává krutou pravidelností, že ačkoliv mezihru máme s protihráčkami alespoň trochu porovnatelnou, na servisu jsme hodně dole a zkušeným soupeřkám tak hodně ulehčujeme mezihru a hlavně zrychlení útoku. Na treninku na servisu pracujeme, myslím ale, že u holek je problém v hlavě, na podání si nevěří ani největší opory a to je potom znát. Jediný progres vidím na servisu u Danči, která se snad konečně našla, u ostatních jsou větší než velké rezervy, na kterých ale určitě zapracujeme, protože prohrávat jen kvůli servisu by nás určitě nebavilo. Stejně tak nám vázne komunikace na hřišti, zatímco na treninku už se pod výhružkami :D zlehka osmělujeme, při zápase si na rychleší míče prostě nekřikneme, i kdyby trakaře padaly :D, a tím protihráčkám usnadňujeme obranu na síti.

Prostě a jednoduše nás čeká moc moc velký kus práce, ale díky za každý hraný bod lize, zkušenosti k nezaplacení.

Hrály: Káťa, Terča, Štěpa, Danča, Alča, Viky, Eliška K., Eliška S., Klára, Denča