Konečně zase radost z vítězství

V sobotu nás čekal předposlední domácí zápas, tentokrát se sousedem ze dna tabulky, Vyškovem. Moc jsem si přála, aby holky využily domácí prostředí a vrátily soupeřkám krutou porážku z venkovního dvojzápasu.

Od začátku byla hra vyrovnaná, žádný tým se nedokázal odhtrhnout na větší rozdíl. Soupeřky přesto byly o chloupek lepší, hlavně v rychlých útocích. Nám díky neodvaze toto opět scházelo a neměly jsme protihráčky čím překvapit. Také na podání vidím velké rezervy, ničím Vyškov netlačíme tak důrazně, abychom je dotáhly. Druhý set přitvrdíme na servisu a hned je to znát, objeví se i pokusy o rychlejší míče. A hned se to projeví na skóre, vyhráváme poměrně jasně. Třetí a čvrtý set mají prakticky stejný průběh. Hra oboustranně vyrovnaná, jenže ve chvílích, kdy potřebujeme přitlačit, kazíme servis, kazíme útok a hlavně si necháme nasázet x bodů z podání. Bohužel díky tomu na protihráčky nestačíme a prohráváme i celkově, 1:3.

Porážka mě mrzí, protože na vítězství tentokrát určitě bylo, jen kde sebrat tu odvahu a sebevědomí, které se u nás ne a ne usadit.

Po kratší pauze nastupujeme k druhému utkání s odhodláním vyhrát. Od začátku opět vyrovnaná bitva o každý bodík, my už se sem tam nebojíme zrychlit hru, křiknout si na míč, natáhnout blok a hlavně přitvrdíme na servisu. Bohužel vždy kazíme, když potřebujeme ještě více udeřit. Hra je tak vyrovnaná, že ani jednomu týmu nestačí 25 bodů k výhře a stav se neustále přelívá ze strany na stranu až k dvacetdevítce, tam sebereme více odvahy, dobře ubráníme a připisujeme si důležitý set. Tím jsme prakticky zlomily odpor soupeřek, které bod od bodu více rezignovaly, kazily a pomáhaly nám k bodům. Další dva sety vyhráváme poměrně s odstupem a zaslouženě vyhráváme. Po dlouhé dlouhatánské době se konečně můžeme radovat a získáváme motivaci k dalším vítězstvím.

Příští týden nás čeká poslední domácí utkání s hratelnou Českou Třebovou, takže snad se holky budou moct zaradovat znovu.

Hrály: Káťa, Terča, Alča, Štěpánka, Denča, Viky, Marťa, Eliška K., Eliška S., Klára