Stále sbíráme zkušenosti

Na poslední domácí utkání základní části první ligy jsme si musely přivstat, neboť se s námi střídaly tento den v tělocvičně ještě ženy, které hostily Letohrad. Naše soupeřky to naštěstí neměly z České Třebové daleko, takže jsme začaly včas.

Teď už mohu napsat, že obě utkání probíhala jako přes kopírák. Byl to vyrovnaný boj. Musím holky pochválit za to, že si vzaly k srdci radu s tvrdším servisem a poprvé za celou sezonu mohu říct, že jsme soupeřky servisem trápily. Samozřejmě jsme se nevyhnuly mnoha zkaženým podáním, ale hodně bodů jsme získaly přímo ze servisu. Tentokrát jsme bojovaly spíše s dvojblokem a rychlým přesunem na něj.

První set jsme jen těsně prohrály až v koncovce a to nás hodně mrzelo. Proto jsme ve druhém zabraly a v stejně dramatické koncovce jsme si tentokrát urvaly vítězství pro sebe. I třetí set jsme makaly o stošest a v ještě těsnější koncovce vyhráváme. Zdá se, že jsme tlak soupeřek zlomily, ale opak je pravdou. Zkušené protihráčky se rozhodně nevzdaly a další set nám pěkně vyprášily kožich. Nezbývalo než jít do tiebreaku. Bohužel tam se nám hned od začátku nedaří, jen dotahujeme a to na výhru nestačí. Škoda, tentokrát jsem holkám za předvedený výkon vítězství o to víc přála.

Následuje pauza,v které ženy taktéž vyrovnaně bojovaly proti Letohradu a inspirují nás výhrou.

Druhý zápas nemá smysl popisovat. Stačí si přečíst průběh prvního s tím rozdílem, že v prvních dvou setech na obou stranách volejbal k vidění rozhodně nebyl. Od třetího setu už se hra vrací do kvalitnějších kolejí, až opět doputuje do tiebreaku. Ten bohužel opravdu i přes veškerou snahu nezvládáme a hned od začátku musíme stahovat manko 0:8, což se v tak krátkém setu k vítězství dohnat nedá.

Moc mě mrzelo, že holky opět svůj boj prohrály, ten den si minimálně jednu výhru zasloužily. Bohužel se ukázala síla zkušeností, které nám stále ještě chybí a protihráčky jich mají dostatek. Také jsme byly v druhém zápase chudší o důležitý článek našeho týmu, libero Kláru, o to je náš výkon chválihodnější, že jsme dokázaly se soupeřkami držet krok. Nu tak, holky, příště :D.

Hrály: Káťa, Štěpa, Terča, Alča, Danča, Viky, Eliška K., Eliška S., Marťa, Áďa B., Klára