Nadstavbová část 1. ligy juniorek začala

V sobotu nám začala další část ligy, nás čeká boj ve skupině o udržení. Ač jsem si to nepřála, samozřejmě los vyšel v den plesu na tým Zlína a to u nich. Takže na programu byl náročný víkend.

Na cestu do Zlína jsme si musely přivstat, přeci jen to je kus cesty. Zdaleka jsme nejely v plné sestavě. Nemocná Štěpánka, Áďa s nohou v sádře, Alena se pro změnu nedostavila bez omluvy k odjezdu, Fazole a Danča po plese. Dalo se tedy očekávat cokoliv.

Cesta probíhala klidně a bez problémů, ale najít tělocvičnu nám dalo zabrat, nikde ani kousek něčeho, co by vypadalo jako tělocvična, žádná cedule, prostě nic. Nakonec jsme uviděly 2 děvčata a ony to volejbalistky, takže bylo vyhráno. Tělocvična krásná, protihráčky na místě, takže zahájení utkání nic nebránilo.

Na soupeřky jsme doslova vlétly, nedaly jsme jim moc šancí útočit z připraveného příjmu, protože jsme dobře podávaly. Drobné komplikace přišly až v koncovce, kdy jsme nemohly dát poslední dva body. Ale nakonec se i to podařilo. Druhý set byl mnohem vyrovnanější a i když jsme skoro celý set vedly, na vítězství jsme musely pořádně máknout. Třetí set už tak dramatický nebyl, soupeřky tolik netlačily, ale nám se vloudilo hodně chybiček. Překvapivě si připisujeme snadné vítězství a soupeřky jsou víc než zaskočené, a v šatně asi lítají hromy a blesky

Po kratičké pauze kvůli včasnému návratu na ples nastupujeme k druhému zápasu. Holky na můj vkus hodně podcení rozcvičení, přijdou na poslední chvíli, některé tomu nedají ani 5 minut. Podle toho taky vypadá začátek zápasu. Než se rozkoukáváme, dostáváme pěkně na zadek. V poli se ani nehneme, kazíme, co se dá. Druhý set není o moc lepší. Nedaří se nic, jak když tým někdo vymění, co soupeřky přehrají k nám, to spadne. Bohužel ani timy ani střídání nepomáhá, jako by holky byly uspokojené jednou výhrou a víc nepotřebovaly. Třetí set vypadal od začátku stejně, naštěstí v půlce setu se holky chytly a soupeřky dotáhly, pak už se skóre přelévalo, do koncovky jsme šly jako dotahující. Tam jsme zabraly především v poli a urvaly těsné vítězství 27:25 pro sebe. Další set jsme začaly lépe a od začátku vedly. Velké množství chyb na naší straně ale dostalo protihráčky zpátky do hry. Do koncovky sice vstupujeme s drobným náskokem, ale ten soupeřky likvidují a pak už záleží na každém bodu. Bojujeme jako lvi, hlavně v poli, ale soupeřky mají víc štěstí. Druhý zápas bohužel prohráváme.

Velmi mě mrzí přístup k druhému zápasu, první zápas jsme hrály dobře, ten den prostě na 2 výhry bylo, tím bohužel stále zůstáváme na posledním místě a budeme se o body muset porvat v dalších důležitých zápasech (ale to ony teď budou úplně všechny).

Hrály: K. Rejmanová, D. Koukolová, E. Kopecká, M. Tobková, E. Sajdlová, K. Součková, V. Mihulková, T. Králová, D. Nováčková