Juniorky vezou z Olomouce 6 bodů

V sobotu 31. 1. nás čekal poslední lednový zápas v Olomouci. Po příjezdu do Olomouce nás čekalo nepříjemné překvapení. Zatímco jsme se chtěli jít rozcvičovat na palubovku, nás překvapili basketbalisti, kteří měli rozehraný zápas a ještě jeden je čekal. Trenér Olomouce nám sdělil, že netušil, že tělocvičnu má zamluvený někdo jiný a naše utkání se přesouvá na 12:00.

Po dvouhodinovém čekání jsme mohli začít hrát. Začátek zápasu se nám nepovedl a prohrávaly jsme 7:1. Rychle jsme se vzpamatovaly a náskok soupeřek dorovnaly. Celý set byl vyrovnaný. Po napínavé koncovce jsme vyhrály 25:21. Téměř celý druhý set probíhal v naší režii, ale za stavu 20:13 jsme se přizpůsobily hře našich soupeřek. A během chvíle byl stav setu 23:23. Bojovaly jsme o každý bod a vyhrály 26:24. Třetí set už tak napínavý nebyl. Vyhrály jsme 25:20 a mohli jsme si připsat 3 bodíky do tabulky.

Po půl hodinové pauze jsme nastoupily ke druhému zápasu, který probíhal podobně jako první. V prvním setu, jsme si udělaly mnoho vlastních chyb z podání, příjmu i útoku. Ale vše se nám podařilo dohnat a konec setu byl opět velmi napínavý. Skončil výhrou na naší straně 28:26. Druhý set jsme si velmi zkomplikovaly. Za stavu 21:12 nám soupeřky sázely jeden bod za druhým a bodový rozdíl velmi rychle dorovnaly, ale my se nevzdaly, zabojovaly a set vyhrály 25:23. Třetí set jsme chtěli vyhrát bez stresování a nervů. Byl velmi náročný, ale vyhrály jsme 25:19. Z Olomouce jsme si přivezly krásných 6 bodů.

Hrály: Lázničková Š., Králová T., Mihulková V., Součková K., Kopecká E., Tobková M., Saidlová E., Nováčková D., Rejmanová K.

Výsledky:

3:0 (-21, -24, -20)

3:0 (-26, -23, -19)

Úspěšný výlet do Olomouce nás katapultoval na 3. místo v tabulce, které nám zaručuje udržení v soutěži. Teď už se jen držet zuby nehty :D