1. liga juniorek se bude hrát v D. Újezdě i příští sezonu

Poslední zápas na palubovce soupeřek jsme odehrály v Opavě. Kylešovice jsou součástí tohoto města, my však hrály přímo v centru města. Díky tomu, že protihráčky byly ochotné změnit termín zápasu kvůli našim prázdninám (tímto jim ještě jednou děkujeme), jsme k zápasu odjížděly až v neděli. Brzké vstávání bylo bohužel povinností, 200 kilometrů je přeci jen hodný kousek cesty.

Naštěstí cesta probíhala víc než v pohodě, takže za 2 hodiny a kousek jsme byli na místě s docela slušnou časovou rezervou. Ta se nám pak šikla, neboť zaparkovat v blízkosti školy se stalo téměř neřešitelným úkolem.

Soupeřky se tentokrát sešly v hojnějším počtu než u nás, nebezpečnější však od počátku nevypadaly. Vstupujeme do zápasu v pohodě a hned od začátku se ujímáme slušného vedení a do prvního timeoutu jdeme za stavu 8:3. Jenže od té doby nastala změna, kupíme chybu za chybou a soupeřky pouštíme dokonce do vedení 15:11. Naštěstí díky servisu alespoň částečně stahujeme, ale druhý timeout nás zastihne stále v roli dotahujících. Holky si ale berou k srdci rady, celkový výkon týmu se zlepší a v koncovce už nám soupeřky nestačí. Druhý set se nám od začátku nedaří. Prohráváme o spoustu bodů, nefunguje servis, ale především práce v poli, spadne nám kde co. V půlce setu se sice holky vzpamatují, protihráčky dotáhneme, ale v těsné koncovce mají Kylešovice větší štěstí.

Holky prohra dostatečně probudí a od třetího setu už probíhá zápas v naší režii. V koncovkách se nám nedaří po střídání, ale vždycky se s tím dokážeme nakonec vyrovnat. Výhra 3:1

Na druhý zápas nemusíme dlouho čekat, i protihráčky chtějí hrát co nejdřív, takže splníme povinnou půlhodinku odpočinku a jdeme znovu bojovat. Od začátku se nám daří a soupeřky se zdají mírně odevzdané. Za stavu 22:16 v náš prospěch střídám, aby i lavička mohla získávat zkušenosti, ale týmový stroj se v tu chvíli zadrhne a nejede dál. Soupeřky naopak bojují jako lvice, jako by vycítily poslední šanci na možný úspěch a přidávají jeden bod za druhým. Nakonec jsme rády, že vyhráváme nejtěsnějším rozdílem 25:23. Tím se ale odpor soupeřek definitivně zlomil a víceméně si zbytek zápasu na hřišti jen odstojí. Pro nás příležitost vyzkoušet a protočit úplně všechny hráčky na různých postech. Zakrátko vyhráváme 3:0 a můžeme se vydat na dlouhou cestu dom.

Před předposledním kolem jsem věděla, že nám stačí uhrát jediný bod k tomu, abychom si 1. ligu mohly zahrát i příští rok. V sobotu nám však holky ze Svitav pomohly 2 výhrami proti Olomouci, takže v Opavě už prakticky o nic nešlo. I proto jsem ráda (i když myslím, že hráčky to asi netušily), že holky k oběma zápasům přistoupily zodpovědně a 2 vítězstvími potvrdily, že do 1. ligy zaslouženě patří. Výhry nás katapultovaly dokonce na 2. místo v tabulce, tak teď už nám nezbývá než to v posledním kole udržet, ať je na tabulku stále radost koukat.

Hrály: K. Rejmanová, Š. Lázničková, D. Nováčková, T. Králová, E. Kopecká, D. Koukolová, V. Mihulková, E. Sajdlová, K. Součková, M. Tobková