Nepovedené poslední vystoupení

Jak jsem minulý týden holky chválila, tentokrát to bude bohužel jinak. Poslední zápas ligové soutěže se nám hooodně nepovedl.

Na domácí palubovce jsme hostily tým Olomouce, který už má spolu s Kylešovicemi jistou účast v baráži o 1. ligu.

Holky na rozdíl ode mě své soupeřky měly čest už poznat při zápasech v Olomouci, kdy jednoznačně vyhrály, já nevěděla co čekat. Čekala jsem tradičně vysoké olomoucké hráčky a nezklamala jsem se. Při rozcvičování však nepůsobily neporazitelně a rozhodně spíš srovnatelně s naším týmem. Taktika byla jasná – velmi dobře podávat a uhrát míče v poli a hlavně si poslední zápas v sezoně užít.

Hned od začátku bylo jasné, že taktika je pouhá teorie a na hřišti probíhá praxe. Ač jsme do zápasu vstoupily výborně a šly do prvního timeoutu za stavu 8:3, než jsme se rozkoukaly, bylo všechno jinak. Druhý time už jsme dotahující. Po něm se zmůžeme ještě na solidní výkon a odjezd soupeřkám, jenže v koncovce kupíme velké množství chyb, necháme protihráčky dotáhnout a v napínavém boji máme nakonec méně štěstí. Bohužel musím říct, že výsledek tohoto setu rozhodl o dalším pokračování zápasu a možná i toho druhého. Olomouc výhra neskutečně nakopává a začínají předvádět pěkný volejbal. Velmi tvrdý servis a kvalitní bloky. My jen bezradně „přicmrndáváme“, ale náš výkon je těžkopádný a strnulý a nemáme  soupeřky čím zatlačit. V poli nám bohužel spadne snad skoro všechno a podání má do tvrdého hodně daleko. Vcelku kvalitní útok na to sám v rozhodujících chvílích nestačí. Prohráváme i druhý set. Jako by holky měly na nohách olovo, zápas si vůbec neužívají, na hřišti ohromně dřou, ale bez radosti a prožitku. Naděje svitne ve 3. setu, kdy v koncovce skvěle zaservírujeme a konečně vyhráváme. Doufám ve změnu, ta se ale nekoná. Poslední set začínáme víc než špatně a vlastně ho spíš odevzdáme. 1:3.

Po krátké pauze nastupujeme k odvetě a začínáme mnohem lépe. Myslím, že soupeřky nás prostě podcenily a hodně chybovaly. Snažím se holky vyburcovat k nadšení, ale tak nějak vyhráváme i bez něj. Další sety jsou bohužel špatným volejbalovým snem. Nepřijmeme, nepomáhá střídání, timeouty, prostě nic. Naše pole je rozbombardováno útoky a servisy protihráček. Alespoň ve 4. setu se snažíme o obrat. Držíme se bohužel jen do půlky setu, pak už soupeřkám nestačíme. Druhá prohra 1:3 L.

Moc mě mrzí, že  holky nedokázaly poslední zápas odehrát s radostí a lehkostí. Za tuto sezonu udělal tým obrovský kus práce a někdy nevím, jestli to holky o sobě ví. Proto jsem si přála, aby si zápas, kdy už o nic nejde, užily. Bohužel se tak nestalo. Nedá se nic dělat. Je to jen sport a i zde je osud nevyzpytatelný.  V konečné tabulce nám patří třetí místo a buďme upřímní:  v to jsme na začátku sezony určitě nedoufali J.

Hrály: K. Rejmanová, T. Králová, Š. Lázničková, D. Nováčková. E. Kopecká, D. Koukolová, V. Mihulková, K. Součková, M. Tobková, E. Sajdlová