Duel s Českou Třebovou víkendově poprvé

První domácí ligový zápas čekalo na holky hned krajské derby s nováčkem soutěže, Českou Třebovou. Mladý tým, kterému odešla největší posila, jenže....

Ani my tentokrát nebyly kompletní, a to dost výrazným způsobem - chyběla Klára, Fazole a Viky přijela jen na výpomoc, protože si musí dát ze zdravotních důvodů sportovní pauzu. Sestava se tak oproti minulému týdnu hooodně změnila. Do základu se podívala Denča na bloku, Marťa, Ája střídavě na kůl a účko a Janča premiérově na liberu. Káťu přepadl nějaký podzimní moribundus, takže i její výkon rozhodně nebyl na pohodu.

Hned od začátku bylo znát naše tápání. Vůbec jsme nemohly využít náš útočný potenciál, protože jsme si nevěděly rady především na přijmu. Také náš servis byl neslaný nemastný. Pořád jsem čekala, že výkon družstva se srovná, až si holky na sebe zvyknou, jenže pořád se tak nedělo. Nepomohlo ani míchání se sestavou, prostě to ten den nešlo. POdle toho to také na hřišti vypadalo, ticho, odevzdanost, neskutečné množtví vlastních chyb. Než se nadějeme, prohráváme 2:0, a to tak že o parník. Třetí set pouštím přeci jen na hřiště Viky. Denča se vrací na účko a hra se začíná jakžtakž rovnat. I přesto je proti minulému týdnu moc moc udřená. Na hřišti se ale maká a po zásluze vyhrává 3. set. Poslední set se nám od začátku daří, vedeme i o několik bodů. Jenže...... dolů nás dostávají vlastní nevynucené chyby, jako míč zdarma zahraný do autu, nekřiknutí si na míč atd. Soupeřky nás dotahují a když nám v napínavé koncovce chybí odvaha důrazně zaútočit a přes jen přehrajeme, je vymalováno. Těsně, ale přeci jen prohráváme.

Do druhého zápasu holky vlétly uplně jinak - jako velká voda. První set byl naší exhibicí, na co holky sáhly, to se podařilo. Soupeřky byly tak opařené, že  se nezmohly na naprosto žádný odpor, 25:7 (nedaly jsme 5 servisů). Stejně jako minulý týden upozorňuju na to, že další sety budou jiné a opět se to potvrzuje. Protihráčky doslova vytírají palubovku a bojují jako lvice. Hra se rázem vyrovnává a holky musí hodně zabrat, aby si výhru ubránily i v dalším setu. V třetím od počátku kupíme chyby a hlavně nedodržujeme taktické pokyny, které jsme si dohodly. Zbytečně pouštíme Třebovačky do hry a v koncovce na ně nestačíme. Čtvrtý set je bojem o každý míč. Alespoň částečně se vracíme k plnění taktiky a hned je to znát. Práce v poli sice pořád vázne, bohužel i počet vlastních chyb, ale bojovnost holek to vynahrazuje. Zaslouženě si připisujeme poslední set a tím i výhru 3:1.

Škoda oslabení a neformy družstva, je škoda prohrávat takovéto zápasy. Doufám, že vše napravíme, až si pojedeme zahrát do Třebové.

Hrály: K. Rejmanová, E. Kopecká, D. Koukolová, E. Sajdlová, M. Tobková, J. Kozáková, A. Radošová, V. Mihulková, L. Pulkrábková

Dolní Újezd - Česká Třebová   1:3 (-16,-14,22,-23)
Dolní Újezd - Česká Třebová   3:1 (7,20,-20,22)