Šňůra nezdarů pokračuje

Druhé domácí ligové vystoupení nás čekalo proti Vyškovu. Ráno jsme si musely přivstat a v hale jsme zůstaly o to déle, střídaly jsme se s ženami, které hostily Choceň.

Při rozcvičení nebylo znát, že by soupeř byl nehratelný a trochu jsme se divily tomu, že drží druhou příčku tabulky. Ani začátek zápasu nenapovídal tomu, že by nám protihráčky působily větší problémy. Od začátku setu taháme za delší konec a hlavně díky servisu držíme soupeřky pod tlakem, díky kterému set dotáhneme do vítězného konce. Jenže od druhého setu je všechno jinak. Tentokrát protihráčky přitlačí na servisu, nám se nedaří pořádně přijmout a taky v poli nám spadne vše, co přiletí z druhé strany. Naštěstí stále držíme soupeřky blokem a občas se nám podaří slušně zaútočit. Rozdíl je veliký, ale po vystřídání  přeci jen díky servisu dokážeme stáhnout, rozdíl je ale  tak propastný a na úplné dotaženíto nestačí. Třetí set je od začátku vyrovnaný až do stavu 8:9, pak bohužel nastavá totální kolaps našeho týmu a už  do konce setu udělaláme jeden jediný body, set končí 24:10. Čtvrtý set je bitvou o bytí či nebytí v tomto zápase. Snahu holkám nelze upřít. Bohužel stále tápeme na příjmu a v poli máme ke všem míčům zbytečně daleko. Soupeřky již v setu předtím zjistily, že na nás stačí technické údery a zásobují nás, protože my na ně nejsme schopné adekvátně zareagovat. Bohužel prohráváme 3:1.

V pauze si některé hráčky odpočinou, Eliška Kopecká s Denčou si ale odbydou svou premiéru v nejvyšší krajské soutěži žen, protože  újezdských žen k zápasu nastoupilo pouze 6.

Po poměrně krásné přestávce nastupujeme k odvetě. Dalo by  se říct, že druhý zápas je kopií toho prvního. První set vcelku bez problémů vyhráváme hlavně díky servisu, dál ale začíná trápení. Stále nejsme schopné reagovat na technické útoky protihráček a ty jich využívají na maximum. Taky počet zkažených servisů za set se pohybuje v setu od 5 výš a to je prostě hodně. Náš výkon je stále jakoby svázaný, nedynamický a udřený. Opět prohráváme 3:1. Škoda, soupeř vůbec nebyl nehratelný. Jen naše výkony jsou poslední dobou neodpovídající tomu, co umíme a na co máme. Doufám, že holky brzy vstanou z krize a ukážou, že se volejbalem umí bavit a znovu pocítí pocit vítězství.

hrály: K. Rejmanová, T. Králová, E. Kopecká, D. Koukolová, V. Mihulková, E. Sajdlová, K. Součková, L. Pulkrábková, M. Tobková, J. Kozáková