Zůstáváme u dna tabulky

Po 14i denní pauze jsme v sobotu opět naskočily do kolotoče 1. ligy. Tentokrát nás čekalo okresní derby na půdě Svitav.

Soupeřky na tom nebyly v tabulce o moc lépe než my, a tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. Já měla k dispozici poprvé téměř kompletní kádr, protože jsem ale s holkami nemohla absolvovat  kvůli pracovním povinnostem ani jeden trénink v týdnu, netušila jsem, s čím do Svitav odjíždíme.

Při rozcvičení nebyl znát mezi týmy žádný rozdíl. Jen musím říct, že naše družstvo moc nedalo zahřátí a celkově působilo spíš líně. Hned od začátku zápasu začalo rychlé vystřízlivění z toho, že bychom snad chtěly vyhrát. Začínáme příjmem podání.....vlastně nezačínáme. Soupeřky sází jedno eso za druhým, my jsme nepozorné a když už konečně přitáhneme slušně na sít, je nám xkrát po právu písknutý dvoják. Když už zvládneme tyto dvě činnosti, zaútočíme do sítě, autu či antény. Nic, co by chtěl újezdský fanoušek volejbalu vidět. Střídáme, ale nepomáhá nic. V podstatě přes kopírák pokračuje i druhý set. Naše útoky jsou bezzubé a hlavně v poli nám spadne úplně všechno. Krom toho máme od začátku velkou krizi na servisu. Každý set se nám podaří zkazit minimálně 7 podání. Tímto stylem nemůžeme soupeřky ani potrápit, natož porazit. Třetí set začínáme přeci jen lépe. Vedeme dokonce o několik bodů, obzvlášt díky dobrému servisu. Jenže toto netrvá ani do půlky setu, opět kazíme hlavně servis a nepoložíme míč. Protihráčky přebírají velení a my už nezvládneme ani pořádně zkorigovat skóre. Vysoká prohra 0:3.

Na druhý zápas musíme přeci jen počkat. Své ligové utkání si na našem hřišti musí odehrát i domácí junioři. Ti se naštěstí se svým soupeřem také nemazlí a my můžeme po hodině a půl nastoupit k odvetě. I tak holky mají dost času vypustit prohru z hlavy, týmově si sednout a zkusit to znovu a lépe.

Ted už na hřišti určitě nechybí odhodlání, jenže..... prostě se nám nedaří. Dostáváme znovu pořádný kotel. Od druhého setu se pokoušíme o obrat. Celý tým se opravdu snaží, přidáme mnoho bodů ze servisu, ale v rozhodujících chvílích ho bohužel kazíme. I přesto se set dostává do napínavé koncovky a donutíme protihráčky k timeoutům. Dokonce i chvíli vedeme, jenže vlastními chybami o vedení brzy přicházíme. Snažíme se ještě dotáhnout, bohužel se nám nedaří složit na rozdíl od soupeřek míč. Prohráváme i druhý set. Třetí set probíhá prakticky stejně. Vedení se střídá o jeden dva body a opět koncovka. Tam už se nám nedaří, tak jak ve druhém setu a náskok, který Svitavy měly, už nestáhneme. Prohra 0:3.

Dvě prohry nás bohužel poslaly hodně ke dnu tabulky a týmy před námi už mají opravdu velký náskok. Budeme muset hodně zabrat, abychom se alespoň o místo posunuly. Týmu ale stále chybí týmovost a táhnutí za jeden provaz. Až toto vylepšíme, můžeme být ostatním týmům vyrovnanými soupeři.

Hrály: K. Rejmanová, T. Králová, E. Kopecká, D. Koukolová, M. Tobková, A. Radošová, V. Mihulková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, J. Kozáková, K. Součková

Svitavy - Dolní Újezd   3:0 (12,12,16)
Svitavy - Dolní Újezd   3:0 (12,22,20)

Příští týden začíná druhá část základní části a my hostíme doma Junior Brno, jednoho z favoritů skupiny. Přijďte nás podpořit a zafandit.