Stále bez bodu

Hned po týdnu pokračovala dalším kolem 1. liga juniorek. Já mám k dispozici téměř kompletní kádr, soupeřky z Brna přijely bez své první nahrávačky a posil z řad kadetek. Při rozcvičování na síti jsme výrazně lepší a já se těším, protože body by si holky už konečně zasloužily.

Jenže první hvizd rozhodčího a totálně nevydařený začátek zápasu. Prohráváme 1:6 a 3:8 především díky vlastním chybám. Naštěstí se nám podařit protihráčky zabrzdit dobrým servisem a stáhnout. Pak se body přelévají ze strany na stranu. Velmi dobře útočíme, jenže v rozhodujících chvílích útočnicím nepomůže náhra. Několik dvojáků a tahaných míčů v náš neprospěch nás posílá hodně dolů. S náhrou bohužel bojujeme už od minulého týdne, tentokrát ale neměly den obě domácí nahrávačky. V koncovce bohužel nejtěsněji prohráváme. Druhý set ale začínáme skvěle, sázíme jedno eso za druhým a nebo dobře bráníme i útočíme a s přehledem set vyhrajeme, i když v koncovce necháváme soupeřky zbytečně rozehrát. I v třetím setu se nám daří i přes slabou náhru a vedeme rozdílem třídy od začátku až do stavu 9:16. Pak následuje něco, co nedokážu opět pochopit (ale asi bych si měla zvykat :D ) a my už si dáme do konce setu jen jediný bod. Skoro vyhraný set prohrát tímto způsobem nás totálně dostane na kolena. V posledním setu dostáváme pořádnou nakládačku a jen pár bodů v úplné koncovce nás uchrání od debaklu. Prohráváme 1:3.

Po hodinové pauze nastupujeme k druhému zápasu. Soupeř míchá sestavou a já doufám v náš lepší výkon. Druhý zápas se nám ale vůbec nepovedl. Nepodáme (a nebo jen velmi opatrně), nepřijmeme, a už i tak tápající nahrávačky si s takovými míči  vůbec nevědí rady. Útočíme jen slepě, tzn. nepoložíme míče a útoky od protihráček nám bohužel padají jeden za druhým. Celý druhý zápas to je hra kočky s myší. Nedokážeme se prosadit z žádné pozice. Zkouším na náhru univerzálku Denču, ale ani to nepomáhá. Za hodinu máme dohráno a od fanoušků Brna sklidíme pohrdlivé komentáře o tom, co umíme. To bohužel nikoho nepotěší.

Nemám ve zvyku jmenovat, ale dnešním výkonem určitě po delší době jedna z hráček vyčuhovala nad ostatní. Velkou pochvalu si zaslouží kapitánka K. Rejmanová.

Čekají nás teď 2 volné víkendy a my musíme popřemýšlet, co změnit, aby se tým, který má na vyšší příčky, nemusel krčit u dna tabulky. 5. prosince nás čeká přímý souboj o poslední místo s Č. Třebovou a my víme už teď, že nás čeká velké oslabení.

Hrály: K. Rejmanová, T. Králová, E.Kopecká, D. Koukolová, M. Tobková, V. Mihulková, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, J. Kozáková

Dolní Újezd - Brno   1:3 (-23,21,-17,-17)
Dolní Újezd - Brno   0:3 (-13,-15,-16)