Ani bod v boji o poslední místo

V sobotu nás čekal klíčový boj o to, jak bude vypadat naše další působení v 1. lize. Čekal nás přímý boj v derby o to, kdo bude mít v této soutěži ještě alespoň naději a komu nejspíš pohasne. Hrát jsme vyrazily do České Třebové.

Spěchat jsme ráno nemusely, bohužel nás čekal souběh s ženami, takže volejbalování na celý den. Do Třebové s námi neodjelo pro nemoc naše libero, jinak jsme jely ale skoro kompletní, i když s drobnými zdravotními problémy.

Do utkání jsme vstoupily dobře, lépe řečeno, soupeřky nám hodně pomáhaly. Na obou stranách bylo k vidění mnoho chyb a volejbal rozhodně nepůsobil ligově. Skore se nepochopitelně přelívalo z jedné strany na druhou, jenže do koncovky šly soupeřky najednou s velkou rezervou, především díky naším chybám na příjmu servisu. Set už se zdá prohraný - 16:23, i přesto přidáme ještě bod a dokážeme otočit. Na servis přichází T. Králová a velmi dobrým servisem dokáže srovnat na skore 24:24. Pak už se jen čeká, který tým se zalekne a udělá chybu. Náš tým se v závěru začal zbytečně bát a přestaly jsme pokládat míče, i přesto, že  v obraně jsme se snažily. To nás nakonec stálo vítězství v setu a možná celého zápasu, 28:30. Prohra naštěstí na holky nemá vliv a druhý set kromě koncovky odehrají skvěle. I třetí set není uplně špatný, na můj vkus hrajeme hodně hodně opatrně, málo pokládáme míče a čekáme jen na chybu soupeřek. Počet zkažených servisů bohužel taky přesahuje únosnou mez. V rozhodujících chvílích jsme ustrašené, přehráváme servisy i útoky zdarma a soupeřky nám míč sebevědomě vrací zpátky na palubovku a my prohráváme vyhraný set. V posledním setu už nestačíme sebevědomím protihráčkám. Ty se na rozdíl od nás nebojí přiriskovat na servisu i na síti a vyplácí se jim to. My zalézáme do ulity a nejistota v našem týmu by se dala krájet. Prohráváme zaslouženě 1:3.

Po dlouhé pauze nastupujeme k odvetě. 3 hráčky odjíždějí do tanečních, přijíždí alespoň Ája, abychom mohly hrát s liberem. Těžko se mi píše něco k tomuto zápasu. Čekala jsem odhodlání, chuť, zapálení, odvahu. Místo toho na hřišti mrtvo, ustrašeno, nejisto. Hodně chyb, málo radosti. Dostáváme od mladších soupeřek pěkně nařezáno. Nezmůžeme se ani v jednom setu na nějaký odpor. Prohráváme 0:3 a takhle se zápasy opravdu nehrají.

V družstvu nadále cítím negativní energii. Na treninku umíme vše, při zápase nedokážeme nacvičené věci uplatnit. Těžko se pracuje s týmem, který si nevěří a nemá touhu po vítězství. Zůstaly jsme na posledním místě tabulky a do dalších bojů jsme prakticky bez šance se v 1. lize udržet pro příští rok. Velké bodové manko se nám bohužel asi zlikvidovat v nadstavbě nepodaří. Na druhou stranu, máme jedinečnou šanci se odrazit ode dna a ukázat, že tenhle tým něco umí a že není úplně ztracený.

Hrály: K Rejmanová, T. Králová, E. Kopecká, D. Koukolová, A. Brůnová, M. Tobková, V. Mihulková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, J. Kozáková, A. Radošová