Po dlouhé době 3 body do tabulky

Poslední předvánoční mistrák jsme odehrály na domácí palubovce. Musely jsme se obejít bez jistoty v základu, Fazole, která odjela študýrovat, a bohužel taky další hráčce Viky ze zdravotních důvodů. Hostily jsme odvěké soupeřky z Lanškrouna :).

Holky z Lanškrouna přijely v 7 lidech, jenže máme ověřeno z historie, že počet vůbec nic neznamená. Zápas se od začátku vyvíjel víc než vyrovnaně. Soupeřky tentokrát nedisponovaly příliš tvrdým servisem a tudíž jsme měli možnost jakžtakž přijmout a vytvořit útok. Bohužel ne vždy nám šla souhra mezi nahrávačkou a útokem a mnoho chyb především při jednoduchých míčích nás hodně sráželo dolů. Set dospěl do nejnapínavější koncovky a my z ní především díky výbornému servisu vyšly vítězně. Druhý set byl jako přes kopírák, jenže tentokrát jsou důslednější protihráčky, které tvrdým útokem ukončují set. V třetím setu začínáme výborně především díky servisu. Lanškroun si nemůže míč přitáhnout a míče zadarmo tvrdě pokládáme na jejich stranu. Set je rychle hotový. I přesto, že čekám dramatický další set, nakonec je vše jinak. Lanškroun nevyvíjí žádný větší odpor a my především díky stále kvalitnímu servisu, držíme set ve svých rukou. Dočkáme se tak po 2 měsících vytoužené výhry - 3:1.

Po krátké povinné pauze nastupujeme k druhému zápasu. Čekám, že holky výhra náležitě nabudila a nakopla, jenže ouha. Najednou jde všechno jakoby hůř a tíž. Už tak dobře nepodáváme, ale hlavně nemáme útok. Útočíme pouze technicky a nebo nás blok soupeřek vychytá. I přesto se nám daří bodovat, i když se na každý bod hodně nadřeme. Další set, který se rozhoduje až v nejtěsnější koncovce, ve které nás soupeřky odvážnou hrou dokážou dotáhnout. Bohužel míč končí na naší straně palubovky. Úplně stejně pokračuje 2.set. V něm už ztrácíme a dotahujeme od začátku, ale dokážeme v koncovce zabrat, hru vyrovnat a opět je tu drama. Jenže opět končí set naším nezdarem. Do dalšího setu se už nedaří holky namotivovat, tato prohra nás definitivně zlomila. Nestačíme fyzicky, kazíme, na co sáhneme. Protihráčky proti tomu hrají v naprosté pohodě. Vysněnou druhou výhru si tak nepřipíšeme. Škoda, v konečném účtováním by se nám hodila víc než dost.

Čeká nás vánoční pauza a po ní nastupujeme 16. ledna, abychom dohrály základní část skupiny E. Od února nás pak čekají boje ve skupině o záchranu v lize a vzhledem k našemu skore se zdá, že to nebudou boje radostné. Ale flintu do žita házet nehodláme a pokud se zadaří alespoň jako vloni, naše šance na přežití stále ještě žije.

Hrály: K. Rejmanová, E. Kopecká, D. Koukolová, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, A. Radošová, M. Tobková, J. Kozáková, A. Brůnová, K. Součková.