Do nadstavbové části hned s 6 body

Po víkendové pauze naskočily juniorky opět do kolotoče ligových zápasů. Tentokrát už opravdu o něco jde a teprve teď se ukáže, zda do 1. ligy patříme nebo ne. Do nadstavbové části jsme si bohužel přinesly ze základní skupiny pouze sedm bodů, zápasy, které jsme vyhrály proti favoritkám se nám nezapočítávají. V nadstavbové skupině se postupně potkáme se soupeřkami ze skupiny F, které také nazasáhnou do bojů o extraligu a zahrají se společně s námi o udržení.

V prvním důležitém měření sil jsme se potkaly s Kylešovicemi (část Opavy). S tímto týmem jsme měly možnost hrát už vloni, stejně jako u nás, ani u soupeřek se sestava výrazně nezměnila.

Poprvé v domácím prostředí jsme si mohly přispat. Kvůli změnám v rozpise 1. ligy juniorek jsme nejdřív na plac musely pustit ženy, náš zápas začal až v 11 hodin. Do zápasu vlétáme výborně, vedeme o několik bodů, protihráčky hodně chybují. Poté ale dají body a na skore nás dotáhnou. Naštěstí se nám podaří opět utéct, a to dost podstatně na 24:13. Denča skáče bezchybně servis, ale soupeřkám se podaří rozehrát a spadne nám ušmudlaný bod. Poté na nás spadne deka a nejsme schopné čehokoliv. Ještěže máme nahráno a po hodně nervozní koncovce vyhráváme 25:19. Druhý set nám krutě nevychází. Začínáme několika zkaženými příjmy a už se to s námi veze. Není se od čeho odrazit. Když už se náhodou podaří přítah, náhra nebo útok náš bod zhatí. Dostáváme pěknou čočku.

Třetí set je asi naším nejpodařenějším za celý den, ač se to ze začátku opravdu nezdá. Náš bezzubý výkon z předešlého setu pokračuje a protihráčky si s námi dělají, co se jim zachce. Obrovské problémy nám dělá servírující kylešovická nahrávačka. Ač já zvenku nevidím na jejím servisu nic neobvyklého, holky se s ním potýkají jen horko těžko. Do druhého technického oddechu jdeme za nepříznivého stavu 10:16. Naštěstí se nám podaří dát bod. Na servis přichází Fazole. Ač nemám ráda vyzdvihování hráček, tentokrát Terča pochvalu opravdu zaslouží. Servisem připisuje jeden bod za druhým, zbytek týmu ji pomáhá ve skvělé obraně a výborném bloku. Soupeřky už nedají ani bod a my vítězíme 25:16. To protihráčky definitivně zlomí a ve čtvrtém setu už máme hru pod svou kontrolou a lehce vítězíme. Na palubovku nastupují ženy a nás čeká povinná pauza.

Druhý zápas je od začátku i v průběhu více vyrovnaný. Nezačínáme vůbec dobře, jak už je u nás po odpočinku zvykem, stav 1:8 vypadá opravdu hrozivě. Naštěstí se holky dokáží vzpamatovat a opět díky servisu a bloku získáváme set pro sebe. Druhé sety se ten den prostě nedaří. Opět obrovský výpadek, bohužel nás ani podání nedrží a hodně kazíme. Trochu začneme žít až za stavu 17:24, ale na konečné dotažení to tentokrát nestačí. Třetí set byl z naší strany určitě nejpovedenější v útoku. Konečně se po dlouhé době chytla Eliška K., a proti jejím útokům z výšky neměly soupeřky žádnou šanci. Ale ani ostatní nezahálí a pomůžeme si tak k druhému vyhranému setu. Čtvrtý set je opět tahanice a opět pro nás horší začátek. Naštěstí rozdíl není tak hrozivý a my jsme za chvíli o kousek před soupeřkami až do samotné koncovky. Protihráčkám se podaří stáhnout ještě pár bodů, ale my si své druhé vítězství už nenecháme vzít. Získáváme poprvé v sezoně za jeden den 6 hodně důležitých bodů.

hrály: K. Rejmanová, T. Králová, E. Kopecká, D. Koukolová, V. Mihulková, M. Tobková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, A. Brůnová, K. Součková, J. Kozáková

Příští týden zajíždíme do Nového Jičína, kde nás čeká nejlepší nepostupující tým F skupiny.