Pánské novojičínské peklo

Další kolo nadstavby nás zaválo opět na moravský výlet, tentokrát do Nového Jičína. V tělocvičně jsme už kdysi hrály Mistrovství  republiky žákyň, takže jsme věděly,  že ve velké tělocvičně nebudeme samy. Dle rozpisu jsme měly potkat skorosousedky kadetky ze Svitav, takže jsem se těšila, že uvidíme i jiné "holčičí" kategorie, abychom mohly porovnávat.

Po příjezdu bylo ale všechno jinak. Hned v první šatně jsme uviděli domácí muže, což holky viditelně potěšilo. V tělocvičně byla opravdu zima a představa delšího pobytu dost nevlídná. Pan trenér nám oznámil, že bychom měly hrát souběh, ale že zařídil, že to snad nebude nutné. Kadetky jsme hledaly marně. Tělocvičnou se to začalo hemžit mužskými a z pořadatelů vylezlo, že ten den se tam nic jiného hrát nebude - liga mužů, liga juniorů, extraliga kadetů. Mužských týmů bylo kolem 10 a nutno říct, že to byl teda "rambajs". Od rozcvičování až po samotné zápasy. Myslím, že celková atmosféra a rozměry tělocvičny holky hodně rozhodily. Samotné se mi v takovém prostředí špatně koučovalo, při timeoutech nebylo slyšet nic, opilí diváci ani ne metr za lavičkou, takže jsem jen doufala, že holky se dokážou alespoň trochu aklimatizovat.

Oba zápasy probíhaly prakticky stejně. V prvním se nám hodně od začátku nedaří. Soupeřky jsou v šesti, ale opět počet nehraje roli. Mají jednu excelentní a jednu výbornou hráčku, které celý tým drží. Zbytek nekazí a to se ukáže jako rozhodující. My bohužel kupíme jednu chybu za druhou, hlavně na příjmu servisu. V podstatě neútočíme, pokud ano, tak pouze technicky nebo zdarma a to na protihráčky opravdu nestačí. Náš výkon je hodně hodně zkostnatělý a připomíná spíš okresní přebor. Předvedeme akorát pár hodně slušných bloků. Třetí set zřejmě protihráčky z naší hry nabyly dojem, že si to prohrajeme samy a že už se snažit tolik nemusí. Připisujeme si hodně bodů ze servisu, a to ať přímých nebo díky servisu hodně snadných. Překvapivě vyhráváme. Poslední set ale probíhá opět v režii domácích a nedají nám ani žádnou naději.

Po krátké pauze nastupujeme na jiném hřišti k odvetě. Ta je jak přes kopírák s utkáním prvním. Dva sety, kdy přemlouváme samy sebe, že bychom měly hrát, třetí, kdy otáčíme skóre a podaří se nám opět díky servisu set dotáhnout do vítězného konce. Poslední set je sice  o něco lepší než v prvním zápase, ale na jičíňačky nestačíme. Opět prohráváme 3:1. Musím říct, že po zásluze, protihráčky byly silovější, vyhranější a hlavně minimálně kazily. Tam my máme ještě velké rezervy. I tak pochvalu uděluju za výborný blok, který jediný vyčníval z našeho šedého výkonu.

hrály: K. Rejmanová, T. Králová, E. Kopecká, D. Koukolová, M. Tobková, L. Pulkrábková, E. Sajdlová, K. Součková, V. Mihulková, A. Brůnová