Další hodně důležité body na našem kontě

Už tradičně jsme si nemohly užít jarních prázdnin do sytosti, protože v sobotu pokračovala dalším kolem 1. liga juniorek. Polovina týmu tak musela zkrátit své lyžovací radovánky. I já po několika dnech dovolené jsem netušila, v jaké kondici holky jsou a co mohu od zápasu očekávat. Naštěstí jsme hrály v domácím prostředí, alespoň to nám hrálo do karet, mohly jsme si přispat.

Soupeřkami nám byly holky ze Šumperka. S tímto týmem jsme se potkaly v létě na přípravném turnaji v Olomouci a tam se s námi soupeřky vypořádaly poměrně lehce.

Měla jsem k dispozici celý tým, takže jsem doufala, že v případě krize bude mít kdo zaskočit. Hned při rozcvičování vidím, že Eliška, naše první nahrávačka, rozhodně není po lyžování aklimatizovaná k zápasu. Risknu, že budeme mít horší blok na hlavním kůlu a posílam na hřiště Lucku. To se ukázalo jako dobrá volba. Ač protihráčky měly na kůlech své hlavní úderné hráčky, podaří se mi postavit tým tak, že blok by měl fungovat. První dva sety se soupeřky zřejmě rozkoukávají a vlastně nám skoro nepůjčí míč. Vytvoří velké množství chyb. Holky dodržují mé taktické pokyny k servisu a to se ukáže jako rozhodující. Oba sety vyhráváme o megaparník. I třetí set zahajujeme a hrajeme výborně a já se rozhoduju pro riskantní krok, střídání poloviny týmu, naše vedení se zdá bezpečné. Bohužel se úplně nesrovnáme především se servisem protihráček a ty nás nebezpečně dotahují. Nakonec vyhráváme poslední set tak trochu se štěstím a mně se opravdu ulevuje.

Po delší pauze, kterou si protihráčky vyžádaly, pokračujeme druhým zápasem. Bohužel nás nemine to, co se nám stává v letošní sezóně hodně často. Nezvládáme začátek odvety. Jako vždy se nemůžeme dostat do hry, do tempa. Náš výkon je pomalý, těžkopádný. Kazíme, na co sáhneme. Na každý bod se neuvěřitelně nadřeme. Začátek 1:7 je hodně špatný, naštěstí se nám daří především díky servisu alespoň přijatelně stáhnout. Takto se set ubírá až do konce. Největší problém nám činí ubránění útoku hlavní kůlařky č.5, která je určitě o level výš než zbytek týmu soupeřek. Tato hráčka skvěle podává, přijímá a hlavně útočí a velmi dobře se vyhýbá našemu dvojbloku (mimochodem hráčka ročník 2001!!!). V koncovce za stavu 20:23 v náš neprospěch se nám podaří především díky servisu, útok této hráčky eliminovat a dotáhneme set do vítězného konce. Druhý set bohužel probíhá bohužel ještě mnohem hůř než první. Protihráčky si z nás udělají střelnici. Tečeme 7:16 a 10:17. Potom naštěstí holky zapnou trysky a od té chvíle skvěle bojují především v poli. Podpoří se kvalitním servisem a rázem hodně stahujeme. Koncovka je hodně, hodně napínavá, ale zaslouženě si připisujeme za bojovnost vítězný bod. Poslední set už je z naší strany výrazně lepší a celý set vedeme. Opět se rozhoduju střídat, tentokrát pouze dvojmo :), náskok se mi zdá dostatečný. Jenže opět bojujeme s řadou nevynucených chyb a necháme protihráčky dotáhnout. Nakonec zřejmě větší bojovností přeci jen uhrajeme poslední bod a můžeme si do tabulky připsat hodně důležitých 6 bodů, které nás prozatím drží na první nesestupové příčce.

Hrály: K. Rejmanová, T. Králová, E. Kopecká, A. Brůnová,  D. Koukolová, M. Tobková, V. Mihulková, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, J. Kozáková

Příští týden nás čeká další důležité dvojutkání na palubovce Kylešovic.