Další 2 cenné výhry z Opavy

V sobotu se odehrálo další kolo nadstavby 1. ligy juniorek. Nás čekala nejdelší cesta roku, směr Opava - Kylešovice. Chyběla nám Viky, Áďa jela s úpornou bolestí zad, Marťa po plese a Janča s Luckou po týdenním lyžáku. Ne moc ideální konstelace pro klíčový zápas o udržení.

Zápas ale začínáme skvěle a nutíme domácího trenéra k timeoutu za stavu 7:1 v náš prospěch. Jenže to bychom nebyly my, kdybychom nedopustily zápletku. Kazíme servis a postupně pouštíme protihráčky do hry. Stav se záhy vyrovnává. Nejsme schopné více zaútočit servisem, který máme na vyšší úrovni než soupeřky a nedaří se nám ubránit kůlařky. Problém nám dělají také chytré ulívky z druhé strany hřiště. Měníme taktiku hry, okrýváme lajnu a soustředíme se na útoky do diagonály. Z naší strany naopak body děláme především technickými údery do lajny soupeřek. To se ukáže jako rozhodující a set vyhráváme. V podstatě stejně probíhá druhý set, jenže v koncovce dopustíme, aby nás protihráčky dotáhly a hraje se dramatická koncovka, kdy začínáme tahat za kratší konec, i přesto dokážeme výbornou hrou v poli a údery na síti set vyhrát. Za nasazení v koncovce zaslouží tým velkou pochvalu. Prohraný set soupeřky zlomí a v posledním dějství jasně vítězíme a připisujeme si do tabulky 3 body.

Po nejkratší pauze, kterou dovoluje soutěžní řád, nastupujeme k dalšímu klíčovému zápasu. Potřebujeme více útočit středem, což se nám první zápas skoro nedařilo a také přitvrdit ještě více servis. Hlavně na servisu jsou opravdu velké změny a daří se nám dělat několikabodové šňůry. Stále vymetáme zónu jedna na straně protihráček, která zůstává i nadále volná. Daleko lépe také vykrýváme naše útoky a lépe pracujeme v poli při rozehrávce. Tentokrát nepřipouštíme žádné komplikace, můžeme i střídat a porážíme soupeřky rozdílem třídy 3:0. Mně padá obrovský kámen ze srdce, protože tato utkání můžou být klíčová v konečné bitvě o sestupové příčky a nám se podařilo se alespoň částečně od nich vzdálit a zároveň se přiblížit třetímu místu v tabulce. Situace v tabulce je ale stále zamotaná a stále ještě nemáme vyhráno.

Příští víkend máme volno a 19.3. nás čeká poslední zápas na domácí palubovce proti favoritovi skupiny, Novému Jičínu. Přijďte nás povzbudit, budeme to hojně potřebovat.

Hrály: K. Rejmanová, T. Králová, E. Kopecká, E. Sajdlová, K. Součková, M. Tobková, D. Koukolová, L. Pulkrábková, J, Kozáková, A. Brůnová