Přebor ČOS juniorek v Olomouci

Po týdenním soustředění v domácím prostředí jsme hned následující den odjeli na první ostrý herní test pro tuto sezonu. První přípravný turnaj v Polné byl totiž pro nedostatek družstev zrušen.

Na holkách byla znát velká únava, soustředění bylo náročné a ne všechny prospaly noc. Taky počet hráček nebyl uspokojivý - jet hrát tak kvalitně obsazený turnaj v 7 lidech bez možnosti střídání by bylo náročné v každé situaci. Deset týmů ve dvou skupinách - všechny z 1. ligy či extraligy kadetek či juniorek.

V prvním zápase narážíme na pozdějšího vítěze juniorky Sokola Šternberk. V prvním setu si v podstatě ani nešrtneme, naštěstí ve druhém hrajeme až do koncovky poměrně vyrovnanou partii, především díky lepšímu servisu a obraně. Na výhru to ale nestačí. V druhém zápase se nám daří lépe se Sokolem Jehnice (část Brna). S námi vyrovnaný tým, což se ve hře projeví. Nedaří se nám první set, zato druhý dokážeme vyhrát a v tiebreaku soupeřky doslova převálcujeme. Hned po tomto zápase nastupujeme proti juniorkám z Ostravy. Opět nepovedený první set, ale druhý si držíme ve své režii. Od začátku tiebreaku ovšem ztrácíme a set se zdá ztracený. Za stavu 12:14 v náš neprospěch už nezbývá než riskovat vše, na co sáhneme. Holkám se neuvěřitelně daří a zahrají několik hodně povedených míčů a po zásluze otáčí skóre a vyhrávají celý zápas. Následuje pauza, po které nás čeká rozhodující zápas o tom, zda si zahrajeme finálovou skupinu nebo pouze o 5.-8. místo. Jenže přestávka nám vůbec neprospěla, holky vytuhly, únava vystoupila ještě výš a my proti kadetkám z Frýdku-Místku nepředvedly vůbec nic.

Čekaly nás tedy 2 zápasy o umístění. V prvním narážíme na kadetky Ostravy. Holky se stále ještě nedokáží vzpamatovat a dostat do aspoň slušného tempa. Soupeřky nehrají nic světoborného, ale nám bohužel všechno spadne a doplníme vše ještě množstvím nevynucených chyb. V posledním zápase narážíme znovu na ostravské juniorky. Tento zápas už je z obou stran jen o vůli. Oba týmy hrály bez možnosti střídání celý turnaj a to se projevilo ve velkém. Naštěstí soupeřky už jsou tak odevzdané, že nám ulehčují situaci a dovolí nám oba sety vyhrát. Na turnaji obsazujeme 7. místo a oproti loňskému roku si polepšujeme.

Hrály: Eliška K., Denča K., Viky M., Eliška S., Klára S., Marťa T., Lucka P.