Nový ročník 1. ligy juniorek zahájen

Než jsme se v nové sezoně rozkoukaly, přišly první ostré zápasy 1. ligy juniorek. Začátek soutěže nás bohužel nezastihuje v optimální formě. Pro letošek už dost úzký kádr je oslaben o J. Kozákovou (dlouhodobé zranění), V. Mihulkovou (antibiotika) a L. Pulkrábkovou (svalové zranění). Lucka s Viky nakonec alespoň částečně do prvního kola zasáhly.

V prvním ostrém měření sil hostíme na domácí palubovce KCTM (krajské centrum talentované mládeže) Vysočina. Jak už název napovídá, je to tým, který si stahuje šikovné a talentované hráčky z kraje Vysočina. Ač jde o mladý celek, nejsou to žádné začátečnice.

Ovšem začátek soutěže je začátek soutěže a výsledek zápasů může být vždy nejasný. S tím jsme do prvního zápasu nastoupily. Denča dobře zastoupila Viky na bloku, v hřišti jsme musely mít 2 nahrávačky. Od začátku setu jsou soupeřky jasně dominantnější. I přesto se snažíme být vyrovnaným soupeřem. Vysočina má velmi kvalitní servis a výborný útok. Kupodivu se nám daří v poli, a dokážeme přidávat body. Bohužel na vyrovnané skore to nestačí. Závěr setu se zdá být ztracený, ale soupeřky se zasekávají na posledním bodu a nám se podaří skoro dorovnat. Bohužel nám chybí dostatečná razance a prohráváme 22:25.

Druhý set je z naší strany nejlepší za celý den. Od začátku taháme za delší konec. Především díky dobrému servisu nemají protihráčky tolik možností k tvrdému útoku, výborně pracuje i blok. V koncovce vedeme 22:17 a dostáváme bod. Na servis nakráčí soupeřka s nejlehčím servisem a udělá nám na přítahu pořádnou paseku. Míč, který sotva letí, neplachtí, kopec a náš tým se s tím najednou nedokáže vypořádat. Stav se vyrovnává a díky dalšímu kvalitnímu servisu si protihráčky ukořistí výhru v setu. Třetí set už je z naší strany o ničem. Holky zlomené zbytečnou prohrou se už nedokážou koncentrovat a prohráváme poměrně snadno.

Po hodinové pauze nastupujeme k odvetě. Ovšem hned od začátku se nám nic nedaří a protihráčky nás řežou hlava nehlava. Nedokážeme navázat na poměrně slušný výkon z prvního zápasu a na hřišti se trápíme. Nepomáhá střídání (i když velmi omezené) ani oddechové časy. Na plac se tak více dostávají premiéru si odbývající žákyně Míša Svobodová (2002) a Eliška Ropková (2003). Míša na hřišti tráví více času a vůbec to není špatné. Nutno říct, že obě se s náročnou premiérou popraly víc než dobře.

Druhý zápas končí za hodinu lehkou výhrou pro protihráčky 3:0. Nutno říct, že jsme nejspíš bojovaly s aspirantem na 1. místo ve skupině, mladé, šikovné hráčky s obrovskou razancí a hlavně neskutečným jumpem. Asi první tým, který má takto dobře vybavené všechny hráčky. Takovéto úrovně bohužel u nás nemůžeme dosáhnout.

Příští týden nás čeká neznámý soupeř Bedřichov (pro změnu Jihlava) :D.

Hrály: E. Kopecká, D. Koukolová, E. Sajdlová, K. Součková, A. Brůnová, M. Tobková, L. Pulkrábková, V. Mihulková, M. Svobodová, E. Ropková