Ani druhé kolo body nepřineslo

S týdenním odstupem se naše děvčata potkala opět s týmem z Jihlavy. Tentokrát jsme do aut musely nasednout my a jely směr Jihlava, část Bedřichov.

V pěkném sportovním areálu nás přivítala plná tělocvična volejbalistek. Našich 8 kousků proti tomu opravdu vypadalo směšně.

Těsně před zápasem jsem si omylem utřela oči kapesníkem od wasabi a propukla v neřízený pláč, jako bych snad tušila, co se v prvním zápase bude dít. Ani nevím, co k prvnímu zápasu napsat. Noční můra pro trenéra, ostuda, rozladěnost..... měla jsem pocit, že na hřišti se mi střídá 8 elévek, které se teprve učí postavení a základní herní činnosti. Na naší polovině nefunguje vůbec nic. Soupeřky si z nás udělají střelnici a diváci nešetří slovy opovržení.... bohužel nepomáhá ani dusno mezi sety, ani střídání, prostě nic. Když rozhodčí pískne poslední bod zápasu, výrazně se mi uleví, tohle bylo opravdu příliš. Bohužel vím já i holky, kde je zakopaný pes - tréninková morálka je opravdu bídná a v úzkém kádru není odkud brát a projeví se každá chyba.

V pauze zkoušíme aspoň částečně najít řešení, které je celé jen na holkách, jak se s ním poperou. Do druhého zápasu ale jdeme optimističtější. Od prvního hvizdu rozhodčího je znát, že na hřišti je zpátky můj tým. Holky bojují, hodně polepší servis a zlepší se i ofenzivní činnosti. Rázem je bitva vyrovnaná. Je to opravdu přetahovaná o každý bod, co chvíli se mění vedoucí družstvo. Set se vystupňuje až do napínavé koncovky, v níž oba týmy mají několik setbolů. Nakonec jsme bohužel ty méně šťastnějsí a prohráváme 30:28. Druhý set ale nezačínáme dobře, jako ostatně skoro všechny ten den. Naštěstí se nám podaří srovnat ještě do prvního technického timeoutu a pak už si vedení s přehledem držíme a konečně se dočkáme i prvního vyhraného setu. Třetí a čtvrtý set probíhají hodně podobně, dostáváme se bohužel spíše do pozice obranářek, s horším příjmem se nám nedaří důrazně útočit a protihráčky se s námi nemažou a rychlou hrou nám míč hned vrací na naši stranu palubovky. I přesto byly oba sety vyrovnané, ale protihráčky vyhrály zaslouženě. My letos bohužel díky tréninkovému manku rychlou hru v podstatě vypustily z našeho repertoáru.

S druhým zápasem jsem ale i přes prohru spokojená. Úzký kádr v současné době na víc nemá, ale vše bude ted záležet na další treninkové morálce,, zda se dokážeme vrátit k loňské výkonnosti a radosti ze hry.

Hrály: E. Kopecká, E. Koukolová, E. Sajdlová, K. Součková, V. Mihulková, M. Tobková, A. Brůnová, L. Pulkrábková