I nadále bez výhry

Podruhé na domácí palubovce tuto sezonu dolnoújezdské juniorky přivítaly soupeřky v 1. lize juniorek. Tentokrát se jednalo téměř o derby, jejich protihráčky dorazily z České Třebové.

Troufám si říct, že to, co se dělo v prvním setu, ovlivnilo celé volejbalové dění ten den. Utkání se soupeřem z blízkého okolí má vždy náboj a nebylo tomu ani v sobotu jinak. Převalování skóre od začátku zápasu dávalo jasně najevo, že to bude bitva vyrovnaná a vyhrát může kdokoliv. Nutno říci, že naše holky se toho nelekly a do zápasu vůbec nevstoupily špatně. Servírujeme, v poli makáme, útok není špatný, soupeřky jsou pod tlakem a hodně kazí. Set se blíží do koncovky a my taháme za delší konec, vedeme o 6 bodů. Jenže.... v této rozhodující chvíli nejsme schopné přijmout jediný servis třebovské kůlařky, protihráčky dotahují a v koncovce jsou nakonec šťastnější. To soupeřkám vlilo krev do žil a od druhého setu přitvrzují nejen na servisu, ale také v útoku. My se uchylujeme pouze k obraně, útočíme zřídka a jen zlehka, což samozřejmě nestačí. Ani začátek třetího setu nás nezastihuje v té pravé formě, hned od začátku prohráváme o několik bodů, naštěstí přitvrdíme servis a dokážeme dotáhnout a dostat se do vedení. Soupeřky jsou lepší v útoku, my manko doháníme kvalitním servisem. V opět napínavé koncovce se tentokrát radujeme my. Tím ale naše snažení jako by skončilo a poslední set prvního zápasu odevzdáme Třebovačkám na stříbrném podnose.

Po nedlouhé pauze nastupujeme k odvetě. Holky mají chut vyhrát a to je dobře. Jenže..... ač nehrajeme vůbec marně a sety jsou vyrovnané do koncovky, tam bohužel nemůžeme protihráčkám konkurovat. Najednou mizí jistota úderu, chyba střídá chybu a každý set vrátíme soupeřky do hry i přesto, že třeba celý set vedeme o mnoho bodů. Ač konečný výsledek 3:0 vypadá hrozivě v náš neprospěch, holky vědí, že průběh celého zápasu byl víc než vyrovnaný. Naše hra vázne od začátku sezony na dostatku sebevědomí, tedy jistotě úderu i ve vypjatých situacích. Bohužel většina hráček trenuje pouze jednou týdně, celý tým nebyl na treninkách od 1.8. ani jednou, a to se musí někde projevit. Naše hra se proti lonsku zpomalila a je nejistá.

Věřím, že holky to takto nenechají, potenciál má družstvo velký, jen ho musíme zúročit. Poprvé nám tento víkend pomáhala také V. Vacková, kadetka hostující z Litomyšle. Zatím více na lavičce, neboť krajský a ligový volejbal je přeci jen o něčem jiném. I tak jsme mohly alespoň střídat takticky, což nám v náročných situacích pomáhá.

Hrály: V. Mihulková, E. Kopecká, D. Koukolová, A. Brůnová, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, M. Tobková, V. Vacková.