Druhá část základní části zahájena

Polovina základní části je za námi a my se s každým soupeřem už potkaly. Nastává čas odvet a čas, kdy půjde opravdu o všechno.

Tentokrát jsme opět vyrazily do Jihlavy za vedoucím celkem tabulky KCTM Vysočinou. Družstvo je velkým favoritem skupiny a má na kontě jedinou porážku v tiebreaku. Neměly jsme co ztratit, proto jsme vstupovaly do zápasu s čistou hlavou. Na výkonu to bylo hned znát. Na hřišti byly 2 vyrovnané celky a o vítězství nebylo rozhodnuto do posledního bodu. Hrály jsme s favoritkami opravdu vyrovnanou hru, podpořenou kvalitním blokem i bojovností. Bohužel v rozhodujících chvílích nás zradily vlastní hlavy. Po 2-3 zkažených míčích nastala na hřišti nejistota především na příjmu podání a v útoku. Podařilo se nám urvat jeden set, ale další nám unikl jen těsně a byly jsme blízko bodovému zisku. Jenže na kdyby se nehraje... a tak prohráváme 1:3 bez bodu.

Po krátké pauze (v tělocvičně byla tak velká zima, že se nám skoro kouřilo od pusy) jsme zkusily soupeřky potrápit znovu. I přesto, že letos se nám začátku druhých zápasů nedaří, v sobotu tomu tak nebylo. Opět vyrovnaná bitva, jako už několikrát ten den vedeme až do úplně koncovky, jenže.... vyhranost, sebevědomí, jistota se opět v koncovce vytrácí. I druhý set není špatný, jenže sety se rozhodují na servisu a bohužel tam hodně chybujeme a zpátky na příjmu máme velké problémy. Poslední sety už je vypuštěný a trochu debakl. Prohráváme 3:0.

I přes dvě prohry nejsem z předvedené hry zklamaná. Po dlouhé době jsem viděla to, co k volejbalu patří - bojovnost, chytrost, síla. Ač tentokrát fungoval týmový duch (a to je dobře), výkony některých hráček byly bohužel na velmi nízké úrovni. Ale snad přijde čas, kdy se forma sejde u celého týmu.

Příští týden hostíme doma další jihlavský tým - Bedřichov.

Hrály: E. Kopecká, D. Koukolová, A. Brůnová, V. Mihulková, K. Součková, E. Sajdlová, M. Tobková, L. Pulkrábková, P. Rejmanová, V. Fulíková