Někdy chybí jenom málo

V domácím prostředí jsme v sobotu přivítaly druhý jihlavský celek Sokol Bedřichov. Po hororovém vystoupení na bedřichovské palubovce v říjnu jsem doufala alespoň v malý reparát.

Holky mě od začátku zápasu mile překvapovaly. Hrály velmi pěkný, útočný volejbal s účinným blokem. Rezervu jsem viděla na servisu, ten se mi zdál zbytečně opatrný. Hraje se moc pěkný volejbal z obou stran a skore se přelévá opravdu jen o jeden či dva body na obě strany. Do druhého technického timeoutu jdeme s drobnou ztrátou 2 bodů. Hned vzápětí ale ztrátu mažeme a jdeme dokonce do vedení. Koncovka je velmi dramatická, ale nakonec jsme šťastnější my. V podstatě ve stejném duchu se nese i set druhý. Krásný volejbal, napínavá koncovka, ale tentokrát ho ukončily soupeřky. I čtvrtý set je od začátku vyrovnaný, ale od středu setu se nám přestává dařit příjem servisu a nebojujeme se soupeřkami, ale samy se sebou. Ty nám ujíždí a nástup už nejsme schopné zastavit. Čtvrtý set začínáme skvěle, sebevědomým výkonem na servisu, v poli i na síti tentokrát protihráčkám nedáme šanci a vyhráváme. Máme v kapse jeden bod a jdeme do tiebreaku. Holky jsou na výhru naladěné, ale..... nevychází nám začátek pátého setu a soupeřky se dostávají na koně. I přesto, že před koncovkou ještě znejistí a nám se podaří snížit na 8:11, na víc už to prostě nestačí. Prohráváme 2:3. I přesto holky za tento zápas chválím, škoda, že nám stále chybí ta drzost a sebevědomí v  rozhodujících chvílích. I jihlavští trenéři byli hrou našeho týmu překvapeni a složí našim holkám za předvedený výkon velkou pochvalu.

Po náročném výkonu a krátké pauze jdeme do druhého zápasu. Holky chtějí vyhrát, ale..... na hřiště jakoby přišel jiný tým. Nemluvíme, nehýbeme se, náš výkon je zkostnatělý a víc než mizerný. Možná velká svačina, možná velká únava z prvního zápasu, který jsme odehrály prakticky bez střídání. Na střídačce jsem měla k dispozici pouze nahrávačku Lucku, která skvěle plnila taktické pokyny, jenže to bylo vše, na co jsem mohla sáhnout, jinak střídačka zela prázdnotou. Druhý zápas lze shrnout jednou větou. Soupeřky měly tentokrát pořádně navrch a vyhrály o více než parník s naší notnou pomocí.

Hrály: E. Kopecká, D. Koukolová, A. Brůnová, M. Tobková, L. Pulkrábková, E. Sajdlová, K. Součková, V. Mihulková