Místo 6 bodů velké trápení

Poslední volejbalovou sobotu na hřišti soupeře v základní části jsme strávily v České Třebové. Protože jsme se střídaly s kadetkami, byl to opět výlet na celý den.

Místní kadetky naštěstí posloupnost zápasů příliš nezdržovaly, se Sokolem Brno prohrály poměrně snadno 0:3. Juniorky tak mohly obsadit palubovku dokonce o pár minut dřív než byl oficiální čas zápasu. Protihráčkám chyběly 2 výrazné hráčky základu, což pro nás vypadalo velmi nadějně a opravdu nám skoro vše hrálo do karet. Záměrně píšu skoro vše, protože na zápas jsme odjely pouze s jednou nahrávačkou, která nebyla 2 týdny na treninku, Lucka sice na střídačce byla, ale zdravotní stav ji nedovolil hrát a Viky, která měla žaludeční a střevní obtíže. I přesto soupeřky vypadaly hratelně.

Jenže to by se naše děvčata musela na zápas řádně připravit a motivovat. Nevím, zda jsme díky oslabení protihráčky podcenily, ale v našem týmu až na výjimky nefungovalo vůbec nic. Od začátku zápasu jedno velké trápení a opravdu jeden velký sportovní trapas. Myslím, že diváci právem pochybovaly o naší ligové příslušnosti.  Soupeřky hrály sebevědomě a v pohodě a přehrávaly nás ve všech herních činnostech. Náš tým se bohužel nezmohl na žádný odpor a v žádném setu jsme nedosáhly ani 15 bodů. Ač mám ve zvyku vyzdvihnout alespoň některou naši činnost, tento zápas byl noční můrou každého trenéra a já doufám, že i hráče. Ani ne za hodinu je vymalováno 0:3.

Do tělocvičny přicházejí nečekaně rychle znovu kadetky a nás čeká nucená pauza. Já doufám, že  holky si to během přestávky srovnají v hlavách, do šatny za nimi nejdu, emoce mě ovládají tak, že by pravděpodobný monolog asi nikdo nerozdýchal.

I odvetný zápas kadetek je brzy hotov a my nastupujeme, jak já doufám, k reparátu. Mírně se nám mění sestava. Lucka odjíždí domů (aby se doléčila), odjíždí také žákyně P. Rejmanová, místo ní nastoupí V. Fulíková.

Druhý zápas je alespoň částečně o něčem jiném. Hra je vyrovnaná, i přesto taháme za kratší konec otěží. Až zranění třebovské univerzálky nás vrátí do zápasu a v dramatické koncovce jen těsně vítězíme. Další sety probíhají hodně podobně, hra je vyrovnaná, ovšem v rozhodujících chvílích jsou soupeřky sebevědomější a tolik nechybují. Nás vlastní nevynucené chyby neustále vracejí do pozice bránících se. V třebovské sestavě opět už s univerzálkou dochází k dalšímu zranění smečařky. Bohužel v koncovkách bojujeme spíš samy se sebou než s Třebovačkami. Čtvrtý set konečně začínáme lépe. Udržujeme si výrazný náskok především díky zlepšenému servisu, ale v koncovce protihráčky mocně dotírají a my musíme o výhru v setu hodně zabojovat. Ceká nás tuto sezonu už několikátý tiebreak. Jako vždy ho nezačínáme dobře, než se nadějeme, prohráváme 3:8. Naštěstí se nám podaří dotáhnout a dokonce vedeme 11:8. Jenže jsme zbytečně opatrné. Jako už poněkolikáté neuneseme sílu okamžiku, nikdo na sebe nevezme odpovědnost za bod a necháme protihráčky dotáhnout. Skore se přelévá, bohužel koncovka se nám nedaří a prohráváme 13:15 a celý zápas 2:3.

Sobotní výkon našeho týmu se mi hodnotí velmi špatně. Z předvedené hry určitě zklamání, kromě Denči nám ten den nefunguje vůbec útok,vůbec nevychází náhra a bohužel nijak výrazně ani servis. Neměly jsme se o co opřít. Stále nedokážeme vybočit z tendence špatných začátků setů, která se s námi táhne už alespoň polovinu soutěže. Ač na treninku nám sebevědomí a radost ze hry nechybí, v zápase máme velké rezervy. Jak z toho ven je otázka zřejmě pro psychologa :)

V sobotu nás čeká poslední domácí dvojzápas základní části, velmi důležitý souboj s Novým Veselím. Střídat se budeme s ženami, které hostí Chvaletice. Začátek našich utkání v 9.00 a 13.00.

Hrály: E. Kopecká, D. Koukolová, E. Sajdlová, M. Tobková, A. Brůnová, V. Mihulková, K. Součková, P. Rejmanová, M. Svobodová, V. Fulíková, L. Pulkrábková