Dlouhá sobotní bitva

První prosincovou sobotu nás čekal na domácí palubovce jeden z nejklíčovějších zápasů. Konečná tabulka základní části se začíná kompletovat a protože víme, že budeme bojovat ve skupině o udržení, chtěly jsme si připravit co nejlepší pozici.

Důležitý souboj jsme odehrály proti družstvu z Nového Veselí. Věděly jsme, co očekávat a na treninku jsme se pečlivě připravovaly.

Do samotného zápasu holky vstupují velmi dobře. Dodržují taktické pokyny a to nese kýžené ovoce v podobě vedení hned od začátku setu, což u nás opravdu není zvykem. Pořád si udržujeme dostatečný náskok, holky jen chválím. Blíží se koncovka a na holky jak když padne tíživost okamžiku. Zkažené servisy, opatrnost, nerozhodnost způsobí to, že vyhraný set těsně prohráváme. V druhém setu ale zaváhání napravujeme a soupeřky doslova převálcujeme bez sebemenšího odporu. Třetí set je jak přes kopírák prvního. Nehrajeme špatně, ale v koncovce se zbytečně vlastními chybami necháme dotáhnout a opět je tu drama se špatným koncem pro nás, kdy od nás letí míč prsty do autu. Čtvrtý set jsme opět výrazně lepší a vítězství si s přehledem pohlídáme především díky kvalitnímu servisu a obraně v poli. Tiebreak se nám klasicky nedaří začít dobře, do technického timeoutu jdeme s výraznou ztrátou. Naštěstí se dokážeme vzpamatovat a opět nás podrží tvrdý servis. V koncovce máme pevnější nervy a zaslouženě vítězíme.

Čeká nás delší pauza. Naše ženy hostí vedoucí celek tabulky z Chvaletic. Naštěstí se se svým soupeřem vůbec nemazlí a za necelou hodinu je vymalováno 3:0 (ženy skvěle zahrají i druhý zápas a úspěch je katapultuje na vrchol tabulky krajského přeboru I. třídy.

Jdeme do odvety s chutí vyhrát ještě jednou. Jenže..... Od začátku už to nejde tak lehce jako v prvním zápase. Máme útlum, na hřišti je napětí, ale šťáva tam chybí. Jako by toho nebylo málo, v půlce setu se zraní jedna z našich největších opor, Denča. Od té doby to jde s naším týmem z kopce. Zranění celý tým tak vykolejí, že už nejsme schopné jakéhokoliv odporu. Na hřišti operují i dvě žákyně najednou, ale ani to nepomáhá. Dva setu prohrajeme tak rychle, že se nestačíme ani rozkoukat. Ve třetím se naštěstí psychicky tým dokáže srovnat a alespoň bojuje. Vrací se bojovnost a nadšení z prvního zápasu a na skore je to hned znát. V napínavé koncovce více chceme a urveme nejtěsnější výhru. Čtvrtý set je ještě napínavější, holky se naštěstí nechtějí vzdát a i když je sestava neúplná, na hřišti makají úplně všichni. Ještě napínavější konec setu a znovu jsme díky hraní srdcem šťastnější. Máme na svém kontě bod, v to nikdo za této konstelace určitě nevěřil. V tiebreaku bohužel ale už nestačíme a celkově prohráváme 2:3.

Velká škoda zranění, dneska bylo určitě na dvě vítězství, která by nám v celkovém účtování v tabulce moc pomohla. Takto už nemáme bohužel situaci ve svých rukou a budeme sledovat dění v tabulce, jak k nám bude milosrdné. Příští týden nás čeká poslední dvojzápas základní části a bodíky budou naší povinností, což nebude vůbec jednoduché.

Hrály: E. Kopecká, D. Koukolová, A. Brůnová, L. Pulkrábková, M. Tobková, E. Sajdlová, K. Součková, V. Mihulková, P. Rejmanová, V. Fulíková