Pět statečných

Pokud se může něco po....., tak se to prostě po...... pořádně.

Na první nadstavbový domácí zápas jsem měla k dispozici pouze 6 zdravých hráček. Marodka se nám zvyšuje tak rychle, že odpadlíky nestíhám počítat. Tentokrát jsme neměly na výpomoc žákyně, které měly své povinnosti v Českém poháru v Uherském Hradišti a také měly problémy se sestavou.

Tentokrát jsem svou pozornost nesoustředila na výhru proti soupeři - Náchodu, ale na to, abychom odehrály oba zápasy ve zdraví a mohly se soustředit na pro nás klíčovější utkání. Jenže člověk míní, život mění....

Do zápasu vstupujeme s rozpaky, ale předváděná hra není úplně marná. Pustíme soupeřky do mírného vedení, ale držíme se jich zuby nehty. Za stavu 9:13 se snažíme utvořit dvojblok proti soupeřovu útoku, hned po dopadu se Viky hroutí s bolestivou grimasou ve tváři a já vím, že je zle. Výron kotníku je vážný a musíme střídat. Střídat? Ano. Na lavičce sedí Denča, léčící stále svou zlomenou nohu, nedá se nic dělat, musí do hřiště, aspoň na parádu. Na holkách je samozřejmě znát rozčarování a než se rozkoukají, set je u konce.

Na blok se přesunuje Áďa a velká poklona před ní, jak se s tím celý den poprala. Na místě, kde nikdy nehrála, na ní byla velká část útoků. Denča je schovaná na kůlu a do rozeher kromě servisu nezasahuje) a my se s velkou změnou musíme poprat. Někomu to jde lépe, někomu hůře. Zdravá pětice ale bojuje jako šelmy a soupeřkám slušně zatápějí. Druhý  set nám nevyjde až v koncovce a třetí set je vůbec nejnapínavější. Vedeme celý set a holky se na hřišti opravdu překonávají. Vedeme ještě za stavu 23:19.Jenže potom jako když se holky leknou, že by snad v 5 mohly vyhrát a kupíme jednu chybu za druhou. Soupeřky dotáhnou na 24:24 a potom už je to o náhodě. Nám se nepodaří položit a soupeřky na jistotu zalijou. Prohráváme,ale pro holky opravdu pochvala.

Čekáme, až si svůj zápas odehrají ženy, které se s tím naštěstí nemazlí a vyprovodí M. Třebovou dvakrát 3:0. Pak už jdeme na řadu zase my. Martě se podaří přemluvit maminku, že si může stoupnout do hřiště místo Denči (taktéž se neúčastní rozeher, stále hrajeme v 5). Začátek zápasu nám hodně utíká a první set prohráváme poměrně záhy. Druhý set ale holky zas makají jako utržené od řetězu a celý set si udržují  vedení. Bohužel opět jen do stavu 23:19. Pak přijde znovu deka velká jak šapito a my soupeřkám ani nepůjčíme míč i přesto, že příjem máme poměrně slušný. Náchod nás dotáhne a pak tvrdým servisem a útokem set ukončí. Ve  třetím setu od začátku ztrácíme, ovšem nijak výrazně a prohrajeme jen o pár bodů. Škoda, holkám jsem alespoň jeden vyhraný set za tu obrovskou snahu.

Chtěla bych holkám moc poděkovat, že to nevzdaly a bojovaly opravdu každý na maximum svých možností. Moc si toho vážím a k jejich výkonu nemůžu říct nic špatného. Snažily se všechny nadoraz.

Bohužel nás čeká příští týden klíčový dvojzápas o udržení v soutěži a i když se zdálo před začátkem nadstavby, že se sestupem si starosti dělat nemusíme, s 5 zdravými hráčkami se najednou karta obrátila. Marodka bohužel není na týden, ale na měsíc a 3 klíčové hráčky základní sestavy jsou už prostě moc. Pokud ale budou holky bojovat jako tento týden, třeba se nám zázrak podaří. Držte nám pěsti.

hrály: E.Kopecká, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, A. Brůnová, K. Součková, V. Mihulková, D. Koukolová, M. Tobková