Překvapivé body z domácí palubovky a jistota ligy pro příští rok

Je neuvěřitelné, jak dlouho už trvá krizová situace u týmu juniorek. Ač jedna hráčka se uzdraví, další dvě padnou a podobně. V sobotu nás na domácí palubovce čekal Liberec, tým, který se z druhé sloučené skupiny jeví herně nejlépe. Měla jsem už k dispozici Marťu na smeč, ale Eliška na bloku nastoupila se zraněním nohy a padlo nám chřipkou i libero.

Naštěstí jsem měla k dispozici alespoň žákyně. Věděla jsem, že hrát bez libera bude s množstvím žákyn průšvih, ale jiná možnost stejně nebyla. Liberec přijel v plné síle s 2 libery a základem na hřišti, během 2 zápasů ale skoro nestřídal.

My moc možností nemáme, k dispozici mám 5 juniorek a 3 žákyně. Zápas nám od začátku nevychází, málo útočíme, ale velké rezervy máme hlavně v poli. Ztrácíme hodně bodů 13:19 a set už se zdá ztracený. Na servis se ale dostává žákyně M. Svobodová, a předvede soupeřkám takové představení, že nejsou překvapeny jen ony, ale i my včetně Míši :). Ve skoro ztraceném setu se najednou ocitáme ve vedení po Míšiných 12 servisech, která povětšinou končila mimo na palubovce na straně soupeřek. Koncovka je dramatická, ale nakonec se nám díky dalším dobrým servisům udržet vedení a vyhrát.

Další dva sety jsou skoro jako přes kopírák, dobře podáváme, poměrně slušně útočíme, ale nedaří se nám ubránit útoky soupeřových vysokých kůlařek. Prohráváme jen těsně, ale přeci jen. Čtvrtý set je bitvou o bytí a nebytí v zápase. A za tu dřinu chceme alespoň bod.Opět nás podrží výborný servis, pár úspěšných bloků a hlavně spolupráce v týmu, která na druhé straně vázne. Poměrně snadno vyhráváme a máme bod jistý. Do tiebreaku jdeme s odhodláním, ale.... začátek je tragický, žádný příjem znamená žádný bod na naší straně a hodně hořký začátek. Točíme za stavu 3:8 v náš neprospěch. Pak opět úřaduje Míša na servisu a dokonce se dostáváme do vedení. Jenže Míša po krásn顚ňůře servis kazí a pak nám servis nalomené protihráčky oplácí. My bohužel uděláme neuvěřitelné množství chyb a set nezachráníme. Prohráváme 2:3. Ale i bod je dobrý v sestavě, kterou máme.

Po hodinové pauze po náročné 2 hodinové bitvě jdou holky znovu na to. Nečekám zázraky, vždyt skoro nemáme možnost střídat a první zápas byl opravdu hodně hodně náročný. Holky však vstupují do zápasu velmi dobře, tlačíme Liberec od začátku a zaslouženě poměrně snadno si připíšeme první set. Ani druhý set nevypadá špatně a dlouho vše nasvědčuje tomu, že bychom si mohly připsat další setík. Set graduje do vyrovnané koncovky 23:23. Přijímáme a ač příjem není ideální, nahravačce se podaří zpracovat u sítě a my položíme míč na druhou stranu. Rozhodčí ovšem ukazuje na druhou stranu, protože prý Eliška při odběhu od sítě přešlápla. Smolný moment bohužel nedokážeme napravit a těsně prohráváme. Hned v dalším dějství ale chybu týmově napravíme a kvalitní hrou soupeřky porazíme. Jde se do čtvrtého setu, ten se nám ale krutě nepovede a necháme Liberec vyhrát o zaoceánský parník. Následuje druhý tiebreak dne. Holkám viditelně dochází síly a i tiebreak podle toho vypadá. Bohužel se nám nedaří a od debaklu nás zachrání několik dobrých servisů. I druhý tiebreak dne prohráváme.

Za sobotu jsme si připsaly 2 body. Pro někoho možná zklamání, pro mě velké, příjemné překvapení. Kdyby mi někdo řekl v sobotu ráno, že uhrajeme alespoň set, nazývala bych ho velkým optimistou.  Proto pro celý tým pochvala. Velký kus práce předvedla opět Eliška Kopecká s Aďou Brůnovou, velmi dobře odvedly svou práci žákyně.

A tyto 2 body mají pro náš tým příchuť zlata. Ač se celou nadstavbu pereme s víc než úzkým kádrem, podařilo se zdravému jádru ve spolupráci se žákyněmi nemožné. Už 5 kol před koncem si zajistit jistotu ligy i pro příští rok. Proto jsem na holky velmi hrdá, že to v nepříznivé situaci nezabalily, ale naopak se semkly k lepším výkonům, a vlastním úsilím se bez spoléhání se na jiné týmy přičinily o pěkný výsledek. A ta největší odměna pro mě i holky? UŽIJEME SI JARNÍ PRÁZDNINY BEZ PŘÍPRAVY NA BARÁŽ.

hrály: E. Kopecká. A. Brůnová, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, M. Tobková, M. Svobodová, P. Rejmanová, E. Ropková.