Jak porazit sám sebe dvakrát v jeden den

I přesto, že tento víkend už nikomu v naší skupině o nic nešlo, vždy je o co hrát. Nás mohl reálný 6bodový zisk v Náchodě posunout na krásné druhé místo v tabulce a to určitě stálo za pokus.

Jenže: naše sestava byla opět víc než provizorní. Juniorská tréninková účast byla tento týden víc než tristní a ani počet na sobotní zápas nebyl nijak závidihodný. Opět musely vypomoci žákyně a to znovu v počtu celých tří.

Nemilé překvapení nás čekalo hned po příjezdu do tělocvičny. Hvizd píšťalky nám už zvenku oznámil, že ten den se z Náchoda jen tak nedostaneme a budeme se střídat s jinými kategoriemi.

Nástup do zápasu nebyl špatný. Skore bylo hodně vyrovnané především díky mnoha chybám na obou stranách. V půlce setu se nám především díky servisu daří odpoutat se od protihráček a vedeme 23:18. Ale.....náchodská trenérka se rozhodne střídat hráčku na servisu. I přesto, že servis třikrát sotva přeletí síť, Náchod si připíše 3 esa. Bereme si timeout, a jediné na co se soustředíme je to, že se nesmíme bát, že máme nahráno. Jenže, další servis  a další chyba, tentokrát v útoku. Nedáme už ani bod. Soupeřky vytírají palubovku a my jsme proti nim neuvěřitelně pomalé a bojácné. Vyhraný set prohráváme. Troufám si říct, že tento set určil další chod celého zápasu. Protihráčkám dodal sebevědomí a v poli předvádějí galapředstavení. My jsme úplně bez šťávy, nepodrží nás ani servis, ani pole ani útok, prostě nic. V našem týmu ten den není jediná hráčka, která by vzala odpovědnost sama na sebe. Naopak vytýkám hlavně juniorkám nedostatek koncentrace a mnoho chyb. Ve třetím setu, kdy Náchod vystřídá, se nám daří ho zatlačit, a ani po střídání zpátky se nenecháme rozhodit a vyhrajeme. Bohužel hned v dalším setu upadáme do šedého tichého podprůměru a prohráváme celkově 3:1.

Čeká nás dlouhá pauza naštěstí v teplé tělocvičně. Po dvou hodinách a nějakých drobných nastupujeme k druhému zápasu. Jsem si vědoma toho, že svému týmu ten den prostě nepomůžu se do zápasu dostat, že se musí spolehnout holky samy na sebe. Bohužel přesně toto celý den vůbec nefunguje. Sice vyhrajeme o parník první set, především proto, že soupeřky neuvěřitelně chybují. Druhý set se karta obrací a dostáváme sodu my. Třetí set je kopií prvního setu prvního zápasu. Set máme pod kontrolou až do koncovky a tady znovu porážíme samy sebe. Nejen že necháme soupeřky necháme dotáhnout vlastními chybami, kdy míč nedoletí na palubovku soupeřek, ale když už se nám konečně podaří otočit, kazíme servis a následně útok.Poslední set už je jen formalita. Znovu prohráváme 3:1.

Jsem ráda, že včera už o nic nešlo. Zároveň nezastírám, že jsem byla z výkonu všech hráček opravdu zklamaná. Nepodržely opory týmu, tentokrát si slabší chvilku vybraly i žákyně. Vím, že není každý den posvícení, ale soupeř byl víc než hratelný a výkonnost týmu v posledních týdnech stoupala. Příští týden nás čeká poslední ligový dvojzápas, tentokrát se budeme muset obejít bez podpory žákyň, které hrají Český pohár. Hraje se netradičně v neděli a na domácí palubovce přivítáme Turnov.  Snad budeme mít k dispozici alespoň 6 hráček.

Hrály: E. Kopecká, A. Brůnová, E. Sajdlová, K. Součková, L. Pulkrábková, M. Svobodová, P. Rejmanová, V. Fulíková.