Šest na šest

Nadstavbová část 1. ligy juniorek utekla jako voda a my jsme v sobotu odehrály poslední dvojutkání v letošní sezoně. Na domácí palubovce jsme hostily Turnov. Ani jednomu z týmů o nic nešlo, ale i přesto.....prohrát s týmem ze dna tabulky není nikdy příjemné.

Protože žákyně hájily újezdské barvy na českém poháru v Kostelci, měla jsem k dispozici opět jen 6 zdravých hráček a zraněnou Denču a Viky. Protihráčky na tom nebyly o moc lépe, jejich střídačka zela prázdnotou úplně.

Volejbal ten den rozhodně nepřipomínal ligovou záležitost. Hra obou týmů byla plná chyb. Nám chybí vše od příjmu, pole, náhry i útoku. Soupeřky na tom nejsou o moc lépe, ale jsou úspěšnější v útoku a zanedlouho vedou. Set v koncovce se zdá pro náš tým už ztracený, prohráváme 19:23. Dobrým servisem se nám podaří dotáhnout a pak už se protihráčky porazí samy. Druhý set je z naší strany naštěstí lepší a především díky zlepšenému servisu set pohodlně vyhráváme. I třetí set se zdá být naší záležitostí až do koncovky. Vedeme 18:23, soupeř otočí a od té chvíle je s námi zle. Tým nedokáže přijmout jednoduchý dlouhý servis, soupeř nás dotáhne a pak připíše i vítězné body. Naštěstí se dokážeme vzpamatovat a poslední set zápasu máme pod kontrolou a vítězíme. Uf.

Po nejkratší možné pauze pokračujeme druhým zápasem. Do něj vstupujeme tak, jak umíme (nebo neumíme?). Rozkoukáváme se, chybujeme ve všech herních činnostech, chybami, které vídávám v kategorii žákyň, se to v našem týmu jen hemží. Na palubovce je v tu dobu pouze jeden tým, který si připíše snadné vítězství v setu. Ani druhý set žádná změna. Soupeřky si z nás dělají střelnici od servisu po útok a my se jen bráníme. Body si připisujeme jen díky chybám protihráček a několika málo povedeným akcím. Set už se zdá prohraný, prohráváme 18:23 a 19:24. Pak ale Áďa zazáří na servisu, podaří se nám dotáhnout  a v náhodném boji jsme odvážnější a set si připisujeme na naši stranu. Jenže třetí set se vracíme k šedivému podprůměru a protihráčky moc námahy na vítězství vynaložit nemusí. Nevím, co holky osvítilo do dalšího setu, ale skóre se úplně otáčí a my celý set prakticky pouze odservírujeme. Poslední set sezony v podobě tiebreaku začínáme tradičně tragicky. Točíme za stavu 6:8, když předtím stahujeme z 3:8. Naštěstí tím přebíráme otěže setu do svých rukou a soupeřky už k ničemu většímu nepustíme. Vyhráváme 15:11 a 3:2.

1. liga juniorek tedy pro další sezónu zatím zůstává v Újezdě, ale....... Pokud se uskuteční plánované odchody z oddílu, budeme muset ligové soutěže opustit a vrátit se do ne příliš kvalitních krajských přeborů. Vše už teď bude pouze na rozhodnutí hráček, konečný verdikt musíme rozlousknout do konce března.

Hrály: E. Kopecká, A Brůnová, E. Sajdlová, K. Součková, L. Pulkrábková, M. Tobková, D. Koukolová.