Kola letošní prvoligové soutěže juniorek se už rozjela

Po více jak půlroční pauze juniorky znovu zasáhnou do bojů v 1. lize juniorek, tentokrát ve skupině C. A vzhledem k soupeřům bude velmi těžké získat každý bod.

Prvním soupeřem nám na domácí palubovce byl Sokol Pardubice. Protihráčky, které známe už dětských let, ale mnoho let jsme se s nimi neměly možnost potkat, protože hrály v jiné skupině.

K dispozici mám v podstatě kompletní kádr, ovšem vím, že forma ze soustředění je dávno pryč díky zraněním, nemocem, výletům a celkové treninkové docházce. Oproti tomu Pardubice přijíždějí se 7 hráčkami. Soupeřky mají ve svém středu velmi zkušenou, silovou hráčku, přes kterou hrajou každý druhý míč ze všech sledů.

Do hry vstupujeme velmi dobře a po malé chvíli vedeme. Od servisu přes práci v poli i útok, vše nám funguje, protihráčky nekladou žádný odpor. Klopýtnutí následuje za stavu 23:11. Od té doby kazíme, na co sáhneme, naštěstí náskok je velký a set dotáhneme do vítězného konce. Svým zaváháním ale probouzíme protihráčky, které se zlepšují ve všech činnostech. My nedokážeme reagovat přiměřeně a celý set tečeme velký rozdílem. Stav už v koncovce dokážeme pouze zkorigovat. Třetí set se nám vůbec nedaří. Špatně přijímáme, vůbec neútočíme, v poli nám spadne kde co. Prohráváme o třídu. Míchám sestavou s představou alespoň nějaké drobné změny k lepšímu. Změna kupodivu funguje poměrně velmi dobře. Zlepšíme se ale především na servisu, který jsme hodně přitvrdily, protihráčky si nepřitáhnou míč a my máme ulehčenou obranu. Čtvrtý set je poměrně lehce náš. Jdeme do tiebreaku. Začínáme hodně špatně. Za stavu 1:4 jsem nucena vzít timeout. Bohužel bez většího efektu. Podaří se nám alespoň stáhnout a strany točíme za stavu 5:8. Změna strany nám ale zřejmě udělá dobře. Od té chvíle se naše hra zlepšuje, ovšem na skore to není znát, stále prohráváme,7:11. Konečně se nám podaří otočit a máme servis. Tam předvedeme skvělý výkon a soupeře během chvíle přejedeme a otočíme skore na 13:11. Při další výměně zapíská rozhodčí hodně nešťastný míč, kdy naše hráčka hraje dvakrát, proti soupeřkám, i když mu oba trenéři vysvětlujeme, jak to bylo. Nový míč rozhodne o tom, že si připíšeme další bod, což zlomí soupeřky uplně a my si závěrečným esem pohlídáme překvapivé vítězství.

Po hodinové pauze nastupujeme k odpolední odvetě. Mírně měním sestavu. Od začátku ale za soupeřkami hodně zaostáváme. Nedokážeme se jim vyrovnat v žádné herní činnosti. POřád jen dotahujeme. Pár pěkných výměn, kdy se nám podaří dotáhnout skore na remizu, vystřídá pár lehkých bodů, které nám soupeřky nasází. První set se nám v koncovce už dotáhnout nepodaří a další sety už jsou bohužel pouze jen horší. Prohráváme po zásluze a špatném výkonu během hodiny 3:0.

Podařilo se nám urvat dva důležité body. Nutno říct, že Pardubice patří k těm hratelnějším soupeřům, že jinde budeme body získávat hodně těžko. Za 14 dní hostíme opět na domácí palubovce tým České Třebové.