Když síly nestačí

V sobotu druhým kolem pokračovala 1. liga juniorek. Opět jsme hrály doma a tentokrát jsme hostily soupeřky nejbližší - Českou Třebovou.

Třebovačky rozhodně nepřijely kompletní, ale i my nebyly v plné sestavě, až na soupisce jsem měla naštěstí lidí dostatek. Nebylo na co čekat, šance porazit tento tým právě ten den byly obrovské.

Do zápasu vstupujeme skvěle, dobrým servisem se nám podaří získat víc než slušný náskok. Soupeřky se spíš hledají. Až za stavu 17:6 se cosi zlomí, začínáme kazit a necháme protihráčky slušný náskok stáhnout. V koncovce však udržíme koncentraci a po zásluze vítězíme. Druhý set nezačínáme dobře. Set je prakticky stejný jako první, ale role vedoucího a dotahujícího celku se vyměnily. Vždy se nám podaří Třebovou dotáhnout, ale než se rozkoukáme, pár jednoduchými míči se nám soupeř znovu vzdaluje. Dramatizujeme téměř jasnou koncovku, ale na výhru to bohužel nakonec nestačí, prohráváme 23:25.

Třetí set je od začátku velmi vyrovnaný, o průběžné vedení se oba týmy přetahují. Soupeřky lépe útočí, ale my předvádíme úžasné zákroky v poli. V koncovce si bohužel soupeřky necháme ujet a dotáhnout už nestačíme. Čtvrtý set hrajeme opět výborně v poli, bohužel už servis nemá takovou kvalitu, a tak umožníme soupeřkám lépe útočit od sítě. Náš útok razanci bohužel nemá. Přesto je set vyrovnaný a oba týmy v podstatě jen ztrátují. S blížící se koncovkou Třebová vystřídá hráčku na servis a ta provede s naším týmem jednoduché ko. Ač servis není nikterak obtížný na přítah, nám se prostě zpracovat servis nedokážeme, pokud ano, kazíme v jiných herních činnostech a hlavně se vůbec nedostaneme k útoku. Napínavý set má bohužel rychlou, pro nás nepříjemnou koncovku, a prohráváme celkově 3:1.

Po hodinové pauze nastupujeme k odvetě s cílem porážku protihráčkám oplatit. Zkrátím to. Místo plánované odvety je druhý zápas obrovskou ostudou, kdy nejenže nepodáme, nepřijmeme, nenahrajeme ani nezaútočíme. Tým soupeřkám nestačí v ani jedné činnosti a v podstatě Třebové nepůjčíme míč, protože ho nejsme schopné přehrát přes sít. Všechny 3 sety jsou opravdu tragické, kdy bojujeme s technikou odehrání míče, než s věcmi herně kombinačními. Za necelou hodinu je vymalováno s hodně nepříjemným skore v náš neprospěch. Prohráváme 3:0.

Co říci? K prvnímu zápasu nic. Holky hrály dobře a soupeřky jsou přeci jen zkušenější, což nakonec zřejmě rozhodlo. Ale kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby se nám podařilo ukořistit důležitý druhý set. Byli jsme vyrovnaným soupeřem.

Druhý zápas nám jako už poněkolikáté odešla fyzička. Fyzicky jsme nedokázaly zpracovat obtižné míče, chyběla nám síla a rychlost a z toho plynuly technické chyby. Vzhledem ale k množství treninků, které máme omezené, budou muset holky na herní vytrvalosti zapracovat samy.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, A. Brůnová, L. Pulkrábková, K. Součková, V. Fulíková, M. Svobodová, P. Rejmanová, E. Ropková, E. Vodehnalová, V. Částková