K výhře jsme přičichly zase jenom z dálky

Poprvé tuto sezonu nás prvoligová soutěž poslala mimo domácí palubovku. A hned do tělocvičny nejvzdálenější - do Červeného Kostelce. A aby toho nebylo málo, k dlouhé cestě přibylo ještě střídání se s muži. Alespoň jsme nemusely brzy vstávat, ale všechny víme, že tyto celodenní (dvanáctihodinové) výjezdy jsou opravdu náročné.

Holky už tělocvičnu znaly z let minulých, kdy zde byly na turnaji. Jiný prostor, spousta hudebního rámusu, hodně fanoušků, prostě spousta novinek. S Kostelcem jsme se potkali na přípravném turnaji v Náchodě, takže jsme věděly, na které hráčky si musíme dát pozor. Zároveň to byl ale souboj týmů ze dna tabulky, takže se hrálo o opravdu důležité body.

Kdo viděl první set, rozhodně si nemohl myslet, že  proti sobě stojí hráčky stejné soutěže. Od začátku prohráváme proto, že prostě nepřijmeme servis soupeřek. Když už se nám podaří konečně otočit, dlouho se u nás míč nezdrží a dostáváme další šňůru servisů, který nejsme schopné zpracovat. Výsledek prvního setu je opravdu odstrašující 6:25.

Naštěstí se holky na začátku druhého setu vzpamatují, a další sada je velmi napínavá. Stále nám dělá problém přijmout obtížný servis 2 soupeřek, ale zároveň i my tlačíme protihráčky do role, kdy nemohou zaútočit od sítě, a volí pro nás hratelnější variantu, kterou umíme potrestat útokem. I přesto v koncovce neudržíme  hru soupeřek a opět pár servisy nám utečou na setbol. Odpovídáme chytrým útokem do lajny. Situace je kritická, ale při timeoutu se rozhodneme riskovat a velmi se nám to vyplácí. Kostelci už nepovolíme ani bod, skore srovnáme a nakonec téměř prohraný set vyhráváme.

Třetí set pokračuje ve vyrovnané hře, ovšem pouze do střední části, kdy nám dají soupeřky jasně najevo, že tady velí ony. Servisem opět zlikvidují všechny naše snahy o body.

Zkoušíme zabodovat ve čtvrtém setu. Od začátku ale prohráváme. Záhy se nám podaří skore srovnat a dokonce jsme celý set ve vedení. Jsme v tomto setu jasně lepší, protihráčky hodně chybují. Setbol pro nás ale soupeřky otáčejí a pak.............. pro změnu my neuděláme už ani bod. Když se nám podaří přijmout kvalitní servis, přijdou 3 nevynucené chyby první nahrávačky, která útočnicím dá míče tak, že se z toho bodovat nedá. Svůj skoro vyhraný set prohráváme a tím i celý zápas. Opět bohužel s nulou na bodovém kontě do tabulky. Škoda, za první zápas bychom si určitě alespoň bod zasloužily.... chybovaly jsme bohužel víc než je zdrávo.

Necháváme hrát chlapy, kteří se o vítězství tahají. Nakonec je šťastnější hostující celek z Hlinska. Známé tváře z vítězného týmu nám přejí hodně štěstí a jdeme odvety. Co psát?

Ano, druhý zápas a opět naše noční můra. Chybí energie, zápal do hry, rychlost atd. Ač je Kostelec oslaben o klíčovou hráčku, na našem výkonu to vůbec není znát. Z mého pohledu se na hřišti odehrává něco na okresní úrovni. I kdybych se za čárou rozkrájela, nic se na hře nemění. Nepomáhá ani střídání, ani timeouty, prostě nic. S takovou se prostě zápas vyhrát nedá. Prohráváme za hodinu 3:0.

Když se ohlédnu za výkony jednotlivých hráček, nadstandard si určitě skoro jako vždy odehrála Klárka na liberu, slušný výkon podala Věrča na bloku a Eliška na účku. Lucka a Pája hrály na své možnosti. Bohužel hlavně výkon našich klíčových hráček nemohu hodnotit ani průměrem. Střídající kadetky chybovat budou, mají na to ve svém věku určitě ještě právo, i když od některých se určitě očekával výkon lepší.

Naše situace není v tuto chvíli dobrá. Spadly jsme na dno tabulky a dostat se aspoň o pár bodů výš bude hodně tvrdý oříšek.

Hrály: D. Koukolová, L. Pulkrábková, K. Součková, M. Tobková, A. Brůnová, E. Sajdlová, V. Fulíková, M. Svobodová, P. Rejmanová, E. Vodehnalová, E. Ropková