Stále na chvostu

Dlouhý sobotní den čekal na všechny volejbalistky v domácí tělocvičně tuto sobotu. Juniorky nechaly ráno předzápas ženám a ke svému utkání nastoupily až v 11 hodin.

Protože mě ten den čekaly poslední letošní závodní běžecké povinnosti, holek se trenérsky ujal trenér žen, Jirka Kusý. Za to mu ještě jednou děkuji. A jak to bylo? Z doslechu vím, že holky začaly zápas velmi dobře, hrály pěkný a kvalitní volejbal. Tlačily soupeřky dobrý servisem a na síti se nebály útočit. Celý set vedly až do úplné koncovky. Jenže tam už jako vždy přišlo nespočet chyb na servisu i jinde, protihráčky nechaly dotáhnout a v napínavé koncovce nakonec prohrály 25:27. I druhý set nebyl špatný, i nadále holky nehrají špatný volejbal, ale už přeci jen tahají za kratší konec provazu. Třetí set je jasně ve prospěch Hradce Králové. Prohráváme 3:0 a pouštíme na palubovku opět ženy proti Letohradu.

Ty se s tím naštěstí nemažou a během necelé hodiny je na řadě opět liga juniorek. Stíhám přesně hvizd rozhodčího k začátku utkání. Druhé utkání jako by kopírovalo průběh toho prvního. V prvním setu hrajeme pěkný i chytrý volejbal, řádíme v poli. V útoku se musíme těžce prosazovat proti vysokému dvojbloku. I přesto jdeme opět do koncovky jako vedoucí tým. Jenže..... hrajeme opět známou písničku. Ovládne nás nejistota na přijmu, jednoduché náhře a opět kazíme servisy. Opět prohráváme nejtěsnějším možným rozdílem 23:25. V druhém setu stále nehrajeme špatně, ale začínáme zaostávat na příjmu servisu a soupeřky nám odskakují. S blížící koncovkou se nám díky servisu podaří stav přijatelně zkorigovat, ale protože dál nedodržíme taktické pokyny, prohrajeme záhy. Třetí set už je špatný a rychlý. Prohráváme znovu 3:0.

Co říci? V několika zápasech po sobě už jsou na naší straně vidět krásné volejbalové momenty, včetně tolik potřebné drzosti. Na liberu máme neuvěřitelnou kouzelnici, která náš výkon dokáže podržet na úrovni. Ovšem stále nedokážeme potřebnou kvalitu udržet celý set a hlavně v rozhodujících chvílích. Velkou rezervu máme bohužel na náhře, která nás v rozhodujících okamžicích nepodrží. Holky mohou být vyrovnanými soupeřkami v podstatě všem týmům, stále nám ale chybí zapojení hlavy do zápasu, nebát se zodpovědnosti za odehraný míč a většího sebevědomí. Pokud na tomto zapracujeme, mohly by se výsledky brzy dostavit. Nikoho totiž nebaví pořád prohrávat.

Díky šílenému rozlosování nás teď čeká třítýdenní volno a poté budeme pokračovat v derby se Svitavami.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, A. Brůnová, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková E. Ropková, V. Fulíková, M. Svobodová, P. Rejmanová (E. Vodehnalová, V. Částková, D.Pravcová)