Poplesová bída

Po třítýdenní pauze pokračovala v sobotu 1. liga juniorek odvetami v základní části. Los nás zavedl na palubovku pardubického Sokola, jediného týmu, který se nám letos podařilo porazit.

Situace ale tentokrát byla opačná než na začátku sezony. Pardubice nastoupily v plném složení, nám hráčky základní sestavy chyběly. Aby toho nebylo málo, juniorky v pátek kamarádsky podpořily Klárku na jejím maturitním plese.

Nešlo tedy očekávat žádné zázraky, šlo o předvedenou hru. První set nezačínáme dobře, skore 2:8 je pro nás hodně nelichotivé. Chybujeme na příjmu a náš útok je bohužel bezzubý. Po prvním dobrém přítahu servisu se nám podaří si připsat bod a kupodivu i my zatlačíme protihráčky servisem a skore srovnáme. Celý set je vyrovnaný, my dobře pracujeme v poli a na servisu, obstojně na bloku, ale soupeřky jsou jednoznačně lepší v útoku. Zatímco my se na bod opravdu nadřeme, Pardubice točí body na svou stranu poměrně snadno. Blíží se napínavá koncovka a s ní naše tradiční hra plná fatálních chyb. Bohužel prohráváme 22:25. Druhý set je prakticky stejný jako první. Hrajeme dobře, hra je vyrovnaná, dokonce vedeme. Jenže další koncovka a další donebevolající vlastní chyby. Opět 22:25. Třetí set už Pardubicím odevzdáváme v podstatě bez boje, míče končí už špatným příjmem a tím prakticky žádný útokem, který nám protihráčky okamžitě tvrdě pokládají zpátky k nám na zem.

Druhý zápas po hodinové pauze začínáme na naše poměry poměrně dobře a dokonce vedeme. Jenže soupeřky nám nedají moc času zkombinovat příjem servisu, náhru a útok, a nám se prostě nedaří, 16:25, z toho nám ještě 6 bodů darovaly protihráčky zkaženými servisy. Druhý set začneme o poznání lépe. Díky dobrému servisu, výborné práci v poli a chytrému technickému útoku si vypracujeme dokonce osmibodový náskok 14:6. Dalo by se říci, skoro vyhraný set. A ono ne. Od této chvíle se nám podaří přidat pouhé 4!!! body a soupeřky tak nemají moc práce, aby si svůj prohraný set vyhrály. Poslední set je jednoduše tragický. Trochu zkorigovat skore se nám daří až v závěru, kdy Pardubice střídají a nakonec se musí skoro strachovat o vítězství v setu. Střídání zpět ale nic takového nepřipustí.

Co říci po tomto dvojzápase? Ač si Klárka v pátek v noci užívala svoje chvíle na maturitním plese, byla na hřišti jednoznačně opět nejlepší a její výkon uznale pochválil i trenér Pardubic. Naší velkou slabinou byl tentokrát i bezzubý útok. V týmu část hráček opravdu maká, bohužel je taky část hráček, která se zkouší vézt. Nedostatek odchozených treninků, absence touhy po vítězství a týmového ducha na hřišti (mimo to, myslím, funguje dobře). Na hřišti nám chybí hlavně komunikace mezi VŠEMI nahrávačkami a útočícími hráčkami a bohužel i dodržování pokynů. Máme co zlepšovat. Ale vím, co v holkách je na treninku, co umí a co můžou hrát. Jen překonat tu nejistotu, obavy a začít spolu mluvit a budou po zásluze vítězstvím odměněny.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, V. Fulíková, M. Svobodová, E. Ropková, E. Vodehnalová, V. Částková