K vítězství už chybělo jen kousek štěstí

Po měsíční pauze se znovu rozběhla 1.liga juniorek. Naše pozice v tabulce není právě lichotivá. A tak je na čase s tím něco dělat. Jenže před důležitým sobotním utkáním proti Červenému Kostelci se začaly množit omluvenky, jako by se nechumelilo. Jako by snad hráčky ani neměly rozpis zápasů. Následovala proto přímá výměna názorů mezi hráčkami a trenérkou a člověk tedy netušil, co se bude v sobotu na hřišti dít.

Na hřiště musí nastoupit nová, oslabená a pozměněná sestava. Ta se spolu musí nejdřív naučit spolupracovat. I tak nehrajeme špatně, daří se nám zrychlit útok a tím překvapit soupeřky, bojujeme v poli. K hezkým volejbalovým akcím ale příbývá velké množství vlastních nevynucených chyb. Starší protihráčky jsou o hodně razantnější v útoku i na servisu. Dva sety se pereme spíš samy se sebou. Třetí set ale od začátku naznačí, že se zadarmo nevzdáme. Set je od začátku vyrovnaný, střídají se krásné akce na obou stranách. My přitvrdíme na servisu, podaří se bloky a hlavně předvádíme obrovskou práci v poli. Set se dostane do dramatické koncovky, kterou nakonec rozhodne nekompromisní servis nejlepší protihráčky. Prohráváme 3:0, ale předvedená hra není vůbec špatná.

V pauze si odehrají rychle svoji odvetu ženy proti Žichlínku a nám už pak nestojí nic v cestě dát se do dalšího boje. Do sestavy se vrací Pája a náš tým je zas o něco silnější. od začátku prvního setu se odehrává bitva o každý míč. My jsme v tu chvíli na hřišti spíše tím lepším týmem, soupeřkám se moc nechce, ale drží se nás díky výborným servisům. Hra se přehoupla do dramatické koncovky, kdy to vypadalo, že set vůbec neskončí. Oba týmy se střídají ve vedení a čeká se na rozhodující chybu. Ta přijde po tvrdém servisu protihráčky a prohráváme 28:30.

V druhém setu od začátku řídíme hru. Brzy si vytvoříme náskok. V tu chvíli se zraní nejlepší hráčka Kostelce. Následuje několikaminutová nucená pauza, ale  po ní to vypadá, že zranění postihlo spíš nás než protihráčky. Od té doby se nám vůbec nic nedaří a brzy přicházíme o svůj 6bodový náskok. Set znovu spěje do napínavého konce, kde se opět skore přelévá, protihráčka se zázračně uzdravuje. Bohužel opět je set ukončen tvrdým servisem Kostelce.

V třetím setu se ale nevzdáváme (na pomoc dorazí Denisa) a od začátku tlačíme soupeře především tvrdým servisem. Když se přidá několik dobrých bloků, chytrých útoků a výborné práce v poli, máme najednou náskok. Když v koncovce ještě přidá střídající Viky několik skvělých servisů, můžeme si konečně připsat po zásluze vítězství.

Čtvrtý set je boj o vše. Na předváděné hře obou týmů je to znát. K vidění je bojovný volejbal plný opravdu pěkných výměn. Náš tým neuvěřitelně bojuje. Stále nám na protihráčky ale pár bodů chybí. Když už to v koncovce vypadá pro naše družstvo beznadějně, opět střídá Viky na servis a podaří se nám bojovností překvapené soupeřky dotáhnout. Už po několikáté ten den koncovka kdo s koho. Bohužel pro nás opět rozhodne razantní servis soupeřek. Prohráváme. Prohra určitě moc mrzí. Tentokrát ale tým určitě nemusí smutnit. Pokud bude bojovat a hrát jako v sobotu, své dlouho očekáváné výhry se dočká v nejbližší době. Pro celý tým velká trenérská pochvala za předvedenou bojovnost i hru.

Příští týden odjíždíme do Hradce Králové k ne uplně důležitému zápasu, ale každá výhra se počítá, tak proč ne zrovna tam.

Hrály: V. Fulíková, M. Svobodová, M. Tobková, K. Součková, E. Sajdlová, E. Ropková, A. Brůnová, E. Vodehnalová, V. Částková, D. Pravcová, P. Rejmanová, D. Koukolová