Juniorky na Hradec nestačily

Netradičně hned po týdnu juniorky odehrály další kolo 1. ligy. Tentokrát v Hradci Králové.

K dispozici jsem měla plnou sestavu. Dojezdový čas byl tentokrát milosrdný, takže jsme mohly vyrazit v rozumnou hodinu. Vše by proběhlo v naprostém pořádku, kdyby se nám jedno auto přímo v Hradci na půl hodiny nezatoulalo. A to tak výrazně, že zbytek týmu už byl rozcvičen a šel na sít, kdežto hráčky tohoto auta teprve dorazily do haly na Slávii.

V tomto zápase o nic nešlo. Hradec je jasně postupujícím týmem do lepší skupiny, my týmem, který už zřejmě soutěž nebude mít v silách zachránit. Vzájemný zápas tak vůbec nic neřešil, protože naše výsledky se příští víkend anulují.

Dobrá příležitost hrát bez obav, s kuráží a zkusit zápas vyhrát. Začátek zápasu se nám ovšem vůbec nedaří. "Ořechem" je pro náš tým servis protihráček, který prakticky nedokážeme zpracovat. Když už se přeci jen podaří, nedokážeme se srovnat s vysokými, dobře postavenými hradeckými bloky. První set je totální výbuch. Druhý set začínáme o poznání lépe, jenže pouze do stavu 9:9. Od této chvíle opět úřadují soupeřky především na servisu a bloku a nám se nedaří vůbec nic.

Od začátku třetího setu přeci jen nastává změna. Hodně vylepšujeme servis, protihráčky nemají možnost si přesně přitáhnout a v útoku už nejsou tolik nebezpečné. Tam naopak úřadujeme my a podaří se nám set poměrně snadno vyhrát. V posledním setu bohužel už v dobrém výkonu nepokračujeme a  prohráváme i celý zápas 1:3.

Po hodinové pauze v studené hale nastupujeme k odvetnému zápasu. Zápas začínáme velmi dobře, hra je vyrovnaná a týmy se ve vedení střídají. Hra postupuje do napínavé koncovky, v které se nám nepodaří položit útok a následným servisem Hradec set ukončí. Ovšem i tak je hra našeho týmu dobrá a nemám výrazných výtek. I v druhém dějství se nám daří na servisu a díky míčům zdarma z druhé poloviny hřiště i zrychlený útok. Zaslouženě dotáhneme set do vítězného konce. Mám z předvedeného výkonu v obou setech radost. Ovšem to je od týmu vše. Další dva sety jako by se ani nekonaly a naše bodové zisky v obou byly opravdu tristní. Je až neuvěřitelné, jak se hra týmu dokáže během pár minut, po pár nepovedených míčích úplně změnit a položit. Po dvou krásných dramatických setech následují dva sety, o kterých ani není co napsat. Není příjem, není servis, není nic. Prohráváme 1:3.

Příští týden hostíme NETRADIČNĚ V NEDĚLI  v sousedském derby hráčky Svitav. Odehrajeme poslední kolo základní části a už známe soupeře pro nadstavbu - Turnov, Orion Praha a Nymburk. Naše postavení do nové tabulky se pokusíme alespoň o pár bodů vylepšit, aby naše výchozí situace nebyla úplně bezvýchodná.

Hrály: D. Koukolová, K. Součková, M. Tobková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, A. Brůnová, V. Fulíková, M. Svobodová, E. Ropková, P. Rejmanová, V. Částková, E. Vodehnalová, D. Pravcová