Svitavy nedaly juniorkám k bodovému zisku šanci

Poslední kolo základní části mají za sebou dolnoújezdské juniorky. Nutno říci, že asi trochu jinak, než si všichni domácí představovali.

K tomuto utkání jsme tak trochu vzhlížely s nadějemi na bodový zisk a na vylepšení naší dost beznadějné situace v tabulce a hlavně do tabulky nadstavbové části. Ve Svitavách jsme před Vánoci odehrály 2 velmi vyrovnaná utkání, takže  jsme si i v domácím prostředí přály minimálně drama.

Jenže..... Do zápasu vstupujeme se skore 0:6, kdy nejsme schopné přijmout míč. Pak se nám sice podaří stav srovnat a dokonce se dostáváme do čtyřbodového vedení, necháváme Svitavačky dotáhnout a přebrat vedení. Bojujeme a opět skore srovnáme. Poté přichází série chyb a set končí. Bohužel toto je náš nejlepší set ten den. Další set začínáme sice skvěle, vedeme 5:0, ale špatným přijmem necháme protihráčky dotáhnout a převzít otěže zápasu. Od této chvíle už jen bráníme a málokdy máme možnost tvrdě zaútočit. V timeoutech hledáme výmluvy, proč to nejde, místo abychom zabojovaly. Třetí set opět začínáme poměrně  dobře, vedeme 6:1 a dokonce 17:13. Od stavu 19 ale opět následuje serie nevynucených chyb a od tohoto bodu se nám podaří už pouze jednou bodovat. Prohráváme 0:3.

Po hodinové pauze se snaží tým napravit neslaný nemastný dojem z prvního zápasu. Zkouším měnit sestavu. Bohužel první set je jedna velká tragedie. Děláme školácké chyby a soupeřky se ani nemusí moc snažit, aby si připsal vítězství s prstem v nose. Další sety to bohužel není o moc lepší. Ač vracím zpátky zajetou sestavu, náš výkon postrádá tento den úplně všechno - energii, nadšení, rychlost, přesnost, zodpovědnost, koncentraci. Tápeme na vlastní polovině, takže protihráčky ohrozíme jen málokdy. Tentokrát nám to nefunguje ani v poli, v naší velké opoře proti týmům za sítí. Zápas je během hodiny hotov a my si neodnášíme ani bod, ale ani set.

Nutno říci, že tím jsme si definivně zadělaly na obrovské problémy s udržením soutěže a záchrana už se ted bude rovnat velikánskému zázraku. Už bychom nesměly v nadstavbové skupině chybovat a i tak by zřejmě naše udržení nebylo v našich rukou.

Můžeme se ale pokusit, protože na tomhle světě se i zázraky dějí :).

Teď nás čeká 14 denní pauza na zařizování nadstavbové části a 24.2. přivítáme na domácí palubovce prvního z trojice Nymburk, Turnov, Orion Praha.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, A. Brůnová, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, V. Fulíková. E. Ropková, P. Rejmanová, V. Částková