Juniorky dokázaly poprvé v sezoně naplno bodovat

1.liga juniorek přešla do nejdůležitější části – nadstavbové. Újezdskému týmu se letos výrazně nedařilo a naše výchozí pozice do nadstavby je hodně svízelná. Z posledního místa se ziskem 2b., které nám do nadstavby zbyly, máme  na ostatní týmy výraznou ztrátu. Ale naděje umírá poslední.

Prvními soupeřkami v této části nám bylo družstvo Nymburka.                Protože jsme se na domácí palubovce střídaly s ženami, na zápas jsme si musely počkat až na 11. Hodinu. Naše pozice před prvním zápasem byla ztížena ještě tím, že během týdne se nám zranily 2 hráčky – koleno a kotník nejsou rýmička a nutno říct, že klidu mi to opravdu nepřidalo, protože je více než jasné, že jsou to zranění dlouhodobá.

Na hřiště muselo všechno, co mělo alespoň 160 cm. Holky ale začaly zápas dobře, od začátku si udržujeme víc než klidné vedení. Ač jsou chyby  na naší půlce k vidění, dominujeme především na servisu. Svůj nadstandard si opět po dlouhé době hraje na liberu Klárka. I přesto v půlce setu zazmatkujeme a necháme protihráčky dotáhnout. Vychází nám ale střídání a Lucka na servisu řádí. Bojujeme i v poli a zaslouženě si připisujeme 1.set. Druhý set je prakticky jako přes kopírák. Držíme pohodové vedení, kolem bodu 17 opět na hřišti nakupíme množství nevynucených chyb. Naštěstí se dokážeme zpátky zkoncentrovat, opět si výrazně pomůžeme servisem a obranou v poli a připisujeme si další set.

Třetí set se nám od začátku nedaří. Prohráváme 0:6 a vypadá to s námi hrozivě. Naštěstí jedna ze soupeřek chybuje a dostane nás zpátky do zápasu. Opět díky servisu dotahujeme skore, a týmy se tahají o každý bod. Postupně se nám podaří bod po bodu navyšovat skore, dalšími servisy držíme soupeřky od srovnání skore. V koncovce udržíme maximální koncetraci a celý tým se může letos poprvé radovat z vítězství za 3 body.

Opět musíme počkat. V boji o první místo naše ženy rozmetou druhý Lanškroun na kopytech během necelé hodiny a připisují si druhý titul během dvou let.

Pak už můžeme zkusit štěstí zase my. Mám z druhého zápasu strach. Dobře vím, že odvety nám nejdou a jejich začátky ještě víc. Hra je od začátku velmi vyrovnaná, ale holky ten den hrají v obrovské pohodě, věří si a na hře to je vidět. Troufáme si na těžké míče, výborně servírujeme, v poli udržíme, co se dá. Přidáme i několik bodů z bloku. Ve všech 3 setech nakonec vždy převezmeme dění do svých rukou. Jen  ve druhém setu holky špatně reagují na taktické střídání náhra-univerzál a na hřišti panuje několik míčů neuvěřitelný zmatek. Ale sebevědomí je ten den na naší straně a i tento set si urveme pro sebe. V třetím setu nepřipustíme komplikace a k obrovské radosti nás všech si připisujeme druhé hladké vítěztsví.

Holky se mohly přesvědčit, že vše je opravdu jen v hlavách. Když vládne na hřišti pohoda, přijde s ní i sebevědomí. Tentokrát nás jednoznačně podržel servis. Individuálně bych ráda vyzvedla výkon střídající Lucky, kteráe se celou sezonu spíš  trápí, v sobotu ovšem měla obrovskou fazonu, dobrou práci odvedla i Denča, o Klárce už jsem psala. Ostatní holky je svým výkonem jen podpořily.

Jak se později ukázalo, naše vítězství mělo mnohem větší hodnotu, než jsme si původně myslely. Týmy ze základní části nám zrovna s oddálením sestupu nepomohly a tabulka se tak začíná velmi míchat. My už jsme jen na dostřel od předposledního Turnova, k dalším týmům nám ještě nějaké ty body chybí. Právě v Turnově se pokusíme připsat si do tabulky další potřebné body. Situace bude ale ještě obtížnější, naše sestava zas bude o další hráčku chudší.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, P. Rejmanová, V. Fulíková, E. Ropková, V. Částková, E. Vodehnalová