Když jsou 3 body spíš ztráta než zisk

Dalším kolem nadstavby pokračovala v sobotu 1. liga juniorek.

Nás tentokrát los zavál do Turnova a to ještě v netradičních časech od 13 a 15 hodin, protože přednost měli domácí muži hrající semifinále 1. ligy.

Situace před sobotním zápasem v našem týmu nevypadala vůbec dobře. Stále máme zranění, ale bohužel nám začíná úřadovat další vlna chřipky. 2 hráčky chybí už v pátek na treninku, další odchází v průběhu něho a další moc zdravě nevypadá. A i já zrovna zdravím nehýřím. Do toho má první nahravačka v sobotu přijímací zkoušky nanečisto a sestava se nám zcvrkává na minimum.

Malou náhradní turnovskou tělocvičnu tělocvičnu si pamatujeme z loňska, takže překvapené nejsme. Ani soupeřky na tom nejsou s počtem o moc lépe. Do zápasu vstupujeme skvěle a nedáváme soupeřkám žádný čas na pochyby, jestli chceme vyhrát. Servisem i útokem tlačíme, protihráčky se ani moc nebrání. První set je náš během krátké  doby. I druhý set nehrajeme špatně, soupeřky už ale zlobí a my musím zabrat. Náš servis už není tak účinný, většina jde do zony VI. a je bez potřebné razance. Na našem kontě taky přibývá nevynucených chyb. V napínavé koncovce máme více štěstí a vyhráváme 26:24. Ve třetím setu nám ale dochází šťáva, vůbec nejsme schopné držet s protihráčkami krok, vše je špatně - od příjmu až po koncovku. 16:25. Další set sice zabereme, ale skore se přelévá ze strany na stranu a set jde opět do vyrovnané koncovky. Bohužel zkazíme přijem servisu, nemůžeme tvrdě útočit a prohráváme i tento set. Jdeme do tiebreaku. Ten začínáme skvěle a vedeme 8:4 při změně stran. Vedení si poctivou prací a koncetrací udržujeme a po zásluze vyhráváme 3:2.

Domácí tým si vyžádá hodinovou pauzu, takže další zápas začínáme s hodinovým zpožděním. Bohužel se nám od začátku nedaří. Turnov hraje uvolněněji a více bojuje, my se do zápasu nemůžeme dostat a prohráváme 19:25. V druhém setu probíhá neuvěřitelná bitva. Bojuje se o každý bod a my stále dotahujeme malý bodový odskok protihráček. O průběhu setu rozhodne až totálně nevynucená chyba Turnova, kdy hráčka hlásí jasný míč jdoucí od nás do autu, ale nepochopitelně do  něj z autu naběhne obličej. Soupeřky ztrácejí koncentraci, nám se podaří dotáhnout a dostat se přes ně o 2 body výš. Koncovka je dramatická, ale více koncentrovanější jsme my a zaslouženě vítězíme. V třetím setu jsme zpátky  v utkání a držíme si několikabodové vedení do koncovky, kde ho potvrdíme. Jsme na koni a soupeřky pod tlakem. Čtvrtý set je vyrovnaný, ale my máme stále o několik bodů navíc a trpělivě si je hlídáme. V koncovce se nám ale nepovede střídání a protihráčky se chytnou, srovnají stav a my nejtěsnější rozdílem prohráváme. Druhý tiebreak. Zdaleka není tak jednoznačný a od začátku se družstva perou o body. Turnov vsází vše na jednu hráčku, která útočí zepředu i zezadu a nám se jí nedaří ubránit. Protihráčky nám pomalu ujíždějí a v krátkém setu už nestihneme náskok stáhnout. Prohráváme 12:15 a 2:3.

Obě utkání byla nesmírně náročná po fyzické i psychické stránce, druhé trvalo dokonce 2,5 hodiny. Zisk 3 bodů je pro nás ale spíše ztrátou. Stále tak zůstáváme poslední, i když se přibližujeme dalším týmům. S 5 či 6 body by byla naše situace výrazně optimističtější. Situace v tabulce se spíše zamotává, opět klopýtaly naši spolubojovníci ze základní skupiny a naše záchrana se tak opět o něco vzdálila.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, K. Součková, L. Pulkrábková, V. Fulíková, P. Rejmanová, E. Ropková, E. Sajdlová, V. Částková, D. Pravcová.