Juniorky ukradly Orionu jen bod

Po třítýdenní pauze jsme opět naskočily do kolotoče mistrovských utkání. Jak jsem se celou sezonu moc zlobila, že ke konci sezony je dlouhá pauza a potom hrajem až skoro do maturit, tak tentokrát nám volno přišlo velmi vhod. Po zápasech v Turnově a kadetek v Litomyšli až na výjimky padl celý tým zdravotně, včetně mě. Celých 14 dní jsme ani netrénovaly, neměl totiž kdo trénovat a individuální tréninky zatím v Újezdě nevedeme.

Na domácí palubovce jsme přivítaly pražský Orion. Tým, o kterém nevíme vůbec nic. Do zápasu vstupujeme dobře. Daří se nám pokládat míče a výborně hrajeme v poli. Soupeřky kazí a nebo jejich útok není tak důrazný, aby nám udělal problémy. První set vyhráváme poměrně snadno. Druhý set je vyrovnanější, ale stále si držíme příjemné vedení cca o 5 bodů v podstatě až do koncovky. Je nutno říci, že druhý set má v moci rozhodčí a na obě strany to není dobře. Protihráčkám se podaří dorovnat a poté následuje boj o každý míč dobrý pro zakončení setu. Když jasně dobrý míč ze servisu pískne rozhodčí pro soupeřky jen proto, že se dříve radují, a následuje naše chyba, set si připisuje Orion. Od třetího setu začínáme ztrácet. Orionu se do hry dostanou smečařky a nám se ten den je vůbec nedaří ubránit. Naopak se dostáváme do role obranářek a náš útok skoro mizí, je neefektivní. V koncovce se nám stav sice daří zkorigovat, ale na vítězství to nestačí. Čtvrtý set je jako zázrakem v naší režii. Protihráčky mají obrovský útlum a my je přejedeme jako parní lokomotiva. Máme bod a jde se do tiebreaku. Hrajeme dobře a hned od začátku si připisujeme drobné vedení. Dlouho nám ale nevydrží a do točení stran jdou ve vedení soupeřky 8:7. Poté se opět do vedení dostáváme my, ještě do stavu 11:9. Jenže soupeřky jsou hlučnější, spontánější a z naší tělocvičny si udělají domácí prostředí. Nám bohužel nepomůžou ani naše ženy, které jen potichu přihlíží. Poté se nám nedaří přijmout servis a tudíž nemáme čím soupeřky ohrozit, podaří se nám přidat už jen jediný bod a více jako dvouhodinovou bitvu prohráváme. Škoda. Všechny tušíme, že kdybychom udržely druhý set, byl by zápas rozhodnutý.

Čeká nás pauza, v které ženy vyřídí v posledním zápase sezony Svitavy B a můžeme jít do odvety. Orion je posílen o novou hráčku a na jeho důrazu je to znát. V prvním setu se stav přelévá ze strany na stranu. Pražačky jsou důraznější na síti, my vcelku dobře podáváme. Jdeme do dramatické koncovky, která bohužel končí naším neúspěchem,23:25. Další sety už vyrovnané nejsou, jako by nám v druhém zápase došla šťáva, máme daleko ke všem míčům, v útoku jsme nedůrazné a ani servisem nezazlobíme. Soupeřky jsou naopak míč od míče důraznější a pomalu, ale jistě uplně převezmou otěže zápasu. Bohužel se nám nepodaří ukořistit ani set a prohráváme 0:3.

Hned příští týden pokračujeme odvetami v nadstavbové části. Nás čeká cesta do Nymburku, který si jistě nebude chtět nechat líbit 2 porážky a určitě nám představí reprezentantku Šustrovou.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, A. Brůnová, P. Rejmanová, V. Fulíková, E. Ropková, V. Částková, D. Pravcová.