V Nymburku se nedařilo

V sobotu 31.3. jsme odehrály první z odvet v nadstavbové části. Cestu jsme měly tentokrát do Nymburka. Tělocvična v útrobách hokejového stadionu nepůsobila moc příjemně, ale člověk si vybírat nesmí.

Na místě jsme byly brzy, takže jsme měly možnost v šatně si vše v klidu nachystat a pořádně se na soupeře připravit. Jenže v šatně to vypadalo jak na pohřbu křečka, ticho, polospánek, žádný emoce. Bylo mi jasné, že bude na hřišti zle. Když jste s týmem už dlouho, znáte ho jako své boty a bohužel ani kdybyste se rozkrájely, nedokážete s tím pohnout. Rozvcičení bylo líné, holky byly potichu jako myši. Nikde žádná radost z pohybu.

Shrnu to pár slovy. Celý první zápas byl jeden ošklivý sen. Holky se nebyly schopné probrat, na hřišti vedle sebe stálo 6 postaviček v obrovských bublinách, ticho, ticho a ticho. Možná jsme v sobotu ustanovily nový český rekord v trvání jednoho zápasu v ligách. za 53 minut bylo vymalováno tak jasně, že soupeřky se ani nezapotily, diváci nic neviděly a bylo slyšet nelichotivá slova na výkon našeho týmu (no nemůžeme se jim divit). Já byla ráda, že je to celé za námi, protože to bylo opravdu vraždění neviňátek. Ještě radši jsem byla za dlouhatánskou pauzu. Jasně, všichni chceme být brzy doma, ale tady jsem přeci jen doufala, že ty sluneční erupce přejdou a my si alespoň zkusíme pěkně zahrát.

Když přicházím do tělocvičny z oběda, hned od začátku vidím změnu v obličejích holek. Baví se, smějou se, hýbou se. Uf, trochu se mi ulevuje a doufám, že tým je zpátky. Do zápasu vstupujeme velmi dobře. Od začátku tlačíme soupeřky servisem, zase rejdíme v poli, tak jak umíme. Soupeřky jsou sice stále na síti mnohem silovější, ale už si nemohou dobře přitáhnout příjem a nejsou zdaleka tak nebezpečné. Hraje se pěkný volejbal a některé výměny jsou opravdu fyzicky (pro trenéry i psychicky) hodně náročné. Set je vyrovnaný až do samé koncovky, v které nám chybí potřebná razance a těsně prohráváme. Druhý set má prakticky stejný průběh, oboustranně pěkné výměny, nám ale stále chybí (celý den) důraz na síti, ovšem pomáháme si zlepšeným servisem, z kterého se nám daří získat několik přímých bodů. Opět napínavá koncovka a bohužel opět nepříznivý konec pro nás. Mrzí mě to, protože tým maká a výhru v setu by si rozhodně zasloužil.

Ve třetím setu konečně nedovolíme Nymburku, aby nás v průběhu setu a v našem vedení dotáhl, hrajeme skvěle především v poli, nadrážíme míče na bloku a zaslouženě si připisujeme výhru v setu.

Čtvrtý set už není bohužel dle našich představ, nechytneme začátek a pak už se trápíme na příjmu a nedaří se efektivně zaútočit. Prohráváme 1:3, ale za druhý zápas mají holky plus. Bojovaly, co mohly, bohužel ten den na vítězství nebylo.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, E. Sajdlová, K. Součková, L. Pulkrábková, V. Fulíková, P. Rejmanová, E. Ropková, A. Brůnová, E. Vodehnalová