Poslední ligový zápas juniorek na domácí palubovce

V soboru ráno dne 7. dubna jsme se sešli tentokrát na domácí palubovce s týmem z Turnova. Po minulém střetnutí, které se protáhlo do dvou timebreaků, jsme se zpočátku bály, že v tak krásný slunečný den strávíme celé odpoledne zavřené hale, nakonec to dopadlo úplně opačně.

Tento den na naší lavičce proběhla změna, kdy naše trenérka Maruška běžela v Praze svůj první  letošní závodní půlmaraton, a proto nad námi držel ochrannou ruku trenér našich ženských Jiří Kusý. S nímž jsme na začátku probraly taktiku prvního zápasu, a mohlo se začít hrát.

První set i přes naše občasné chyby utekl rychle a soupeřky jsme porazily s přehledem.  Druhý set probíhal podobně. Nevím, jak se to stalo, ale najednou jsme více a lépe podávaly. Oproti minulému víkendu se rozhodně zlepšil příjem. A co u nás bylo neobvyklé, dobře nám fungovalo pole. Soupeřky jsme udolaly i v druhém setu. Potom však přišel pro nás kritický třetí set, kdy do nás soupeřky začaly více útočit. Snažily jsme se jich udržet, ale konec setu nám nevyšel a my prohrály. Do čtvrtého setu jsme nastoupily s tím, že vyhrajeme, a tak se taky stalo. Sice těsným výsledkem setu 25:23, ale zvládly jsme to.

Pauza byla nezvyklá krátká, jelikož si soupeřky přály hrát už za dvacet minut. To znamenalo rychle do sebe hodit nějakou svačinu a honem zpátky na hřiště. Nakonec jsme se však shodly, že to bylo lepší než, když se hodinu rozsedíme, a pak se nám už nechce hrát.

První set druhého zápasu přinesl velké zmatení, když trenér omylem napsal špatné postavení. Hráčky musely hrát na postech, na kterých normálně nehrají, a v hřišti vládl zmatek. Po chvíli jsme se trochu srovnaly, ale set jsme nakonec prohrály rozdílem tří bodů.  Zbytek zápasu už většinou probíhal v naší režii a my soupeřky porazily výsledkem 3:1 na sety. Po hodně dlouhé době jsme zase získaly plný počet šesti bodů.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, K. Součková, E. Sajdlová, V. Fulíková, P. Rejmanová, A. Brůnová, V. Částková, D. Pravcová, E. Vodehnalová, E. Ropková

autor: E. Sajdlová

Na pořadí týmů v tabulce se už nic zásadního nezmění. My a Turnov z 1. ligy juniorek sestupujeme a máme možnost si zahrát baráž o udržení v soutěži, kterou nevyužijeme. Poslední dvojzápas sezony a celé ligové soutěže si zahrajeme netradičně v neděli odpoledne v Praze na Orionu.