Loučení s 1.ligou juniorek

Poslední kolo nadstavby 1. ligy juniorek zavedlo náš tým nejdál od domova, a to na pražský Orion. Také čas byl velmi netradiční a pro náš tým ne příliš přívětivý. Do Prahy jsme se sice vydaly v neděli ráno, ale hrály jsme až od 12 a 16 hodin.

V příjemné tělocvičně jsme se ještě musely střídat s kadetkami Mikulovky, hrajícími 1. ligu proti Sokolovu.

Pak už přišla řada na nás. Orion byl tentokrát v plném složení. My už jsme na svém umístění nic velkého změnit nemohly, a tak jsme si poslední zápas téhle party v téhle soutěži chtěly hlavně užít.

Je až neuvěřitelné, co dokáže s týmem, když funguje hlava. Když se o nic nehraje a není tým ničím svázaný. Holky se na hřišti mrskaly jako o život, především skvěle hrály v poli, ale také dle taktických pokynů zrychlily útok, což byla jediná možná zbraň proti vysokým pražským blokům. Dva sety jedeme pouze v naší režii a na výkon dolnoújezdských volejbalistek je radost pohledět. Soupeřky jsou viditelně zaskočeny. V přestávce před 3. setem upozorńuju holky, že 3. set bývá zrádný a nejtěžší. Od začátku chybujeme především na příjmu, nedaří se nám dobře přitáhnout servis a tak naše útoky jsou plané, bez efektu. Sice se nám podaří alespoň částečně dotáhnout, ale na vítězství to tentokrát nestačí. Čtvrtý set je pořádným dramatem, bojuje se o každý bodík a vyrovnané skore přejde do ještě vyrovnanější koncovky. Soupeřky jsou ustrašenější, několikrát se pokusí ulít, ale my jsme na tuto situaci výborně připravené a naopak se nebojíme být agresivní a po zásluze si připisujeme poslední bod setu. Vyhráváme 3:1 a propuká spontánní radost.

Na hřiště musíme pustit opět kadetky a naše kadetky mají možnost sledovat své potencionální soupeřky pro kvalifikaci, protože oba hrající týmy se baráži nevyhnou. Lépe je ale týmu v klidu šatny, protože v tělocvičně byl a bude obrovský kravál. Domácí libero by jistě mohlo být použito jako zbran hromadného ničení v případě nouze a hlasitá hudba mezi zápasy taky vibrujem až vnitřnostmi našich těl. Mikulovka se naštěstí se Sokolovem dlouho nemazlí a můžeme za hodinu opět na palubovku.

Druhý zápas je od začátku mnohem víc vyrovnaný než první. Bojuje se na obou stranách. My hrajeme stále skvěle v poli, i na bloku tentokrát získáváme plusové body, ovšem opadá agresivita našeho útoku. Více bráníme než útočíme a to je škoda. Set opět dospěje do napínavého konce, kde my jsme tentokrát nedůrazné a prohráváme 25:27. Druhý set je prakticky kopií prvního. Boj o každý bod na obou stranách vrcholí v dramatické koncovce, v které opět nestačíme, 23:25. V třetím setu už nám viditelně ubývají síly a přestáváme protihráčkám vzdorovat. Prohráváme poměrně snadno a nakonec i celkově 0:3.

To nám ale vůbec nevadí, předvedený výkon ten den byl rozhodně velmi dobrý a po zásluze na konci sezony opouštíme poslední místo tabulky a přesouváme se na 5. místo. Ohromná škoda, že nám nevyšla první polovina soutěže. Protože v nadstavbové části se nám podařilo v 5 kolech uhrát krásných 19 bodů. Bohužel manko ze základu se nám ani tak nepodařilo dohnat. Tým se dlouho dlouho hledal a zbytečně se stylizoval do role ustrašených holek z vesnice. Jako trenér jsem věděla, že holky mají na slušné výkony a jsem ráda, že alespoň v nadstavbě  tým našel potřebné sebevědomí, díky kterému dokázal porazit alespon jednou všechny soupeřky.

S 1. ligou juniorek se na 99 procent  v Újezdě loučíme. Některá děvčata odchází, jiná věkem už do juniorek nepatří. Tým s menšími změnami nejspíš zůstane, ale v jakých soutěžích se objeví příští sezonu je zatím otázkou. Budeme držet pěsti kadetkách, aby byly úspěšné v baráži o 1: ligu kadetek.

Hrály: D. Koukolová, M. Tobková, E. Sajdlová, K. Součková, A. Brůnová, P. Rejmanová, V. Fulíková, E. Ropková, E. Vodehnalová, V. Částková