Kopec smůly hned na začátek sezony

Poslední zářijovou neděli juniorky zahájily novou sezonu. Po mnoha letech ne v lize, ale v krajském přeboru. A hned na začátek nás los nešetřil a přidělil nám soupeře, s kterým jistojistě budeme bojovat o titul přeborníka kraje. Hned v prvním kole odjel náš tým do Pardubic.

Konstelace vypadala před víkendem skvěle, k dispozici jsem měla kompletní tým. Už v sobotu v noci přijde smska s omluvenkou první absence. Ráno další komplikace, když Pája odjíždí na zápas se střevní chřipkou. První zápas zvládne ještě z části odehrát, další už je nad její síly, protože ji je opravdu zle. Další ránu nám uštědří nevynucené zranění Elišky Ropkové, která si hned při rozcvičení přivodí výron v kotníku. K zápasu tak už nastupujeme v improvizované sestavě.

Soupeřky jsou cca o rok mladší, ale velmi vysoké a v týmu jim to rozhodně šlape. Holkám doporučuju tlačit protihráčky hlavně  servisem, protože ještě nejsou tak zkušené. Bohužel ten den jsou všechny rady málo. Některé hráčky pojímají hned o začátku zápas víc než rekreačně. Jako by jim nedocházelo, že už jde do tuhého a zrovna dnes se jedná o velmi velmi důležitý zápas. Než se nadějeme, prohráváme 1:0. Ani druhý set bohužel není lepší, na servisu jsme neúčinné, absolutně špatné jsme v útoku, prakticky jen bráníme. Bohužel i v poli nám chybí k většině míčů krok a k tomu mnoho vlastních nevynucených chyb. Není bohužel vůbec za co pochválit.

V třetím setu hrajeme o poznání lépe. Daří se nám na servisu, podaří se pár rychlých útoků a vedeme až do koncovky. V ní se bohužel necháme dotáhnout a pak následuje boj o každý míč. V tu chvíli se hraje oboustranně krásný volejbal, oba týmy se překonávají a je na co pohledět. Bohužel jsme to nakonec my, kdo chybuje a o výsledku utkání je tak rozhodnuto. Prohráváme 0:3.

Do druhého zápasu vstupujeme s 3 žákyněmi v základu. Nic jiného nám moc nezbývá, na střídání už máme jen nahravačky. První set je opět prachbídný. Nedaří se nám vůbec nic. Jsme pomalé, bez energie, šťávy. Na náš výkon se bohužel nedá koukat.

Od druhého setu sice nastoupí drobné zlepšení, jenže k podívání to pořád není. Držíme jakžtakž vyrovnané skore, ale pořád jsme ty, které víc brání, než útočí. V koncovce se na servis dostane Kája (2005) a pěkným servisem se jí podaří dotáhnout skore do remízy a opět následuje boj o každý bod. Bohužel posíláme míč do autu a ztrácíme další set. Třetí set začínáme opět dobře, opět vedeme a opět se necháme o vedení v koncovce připravit. Bohužel ani tentokrát se nám nepodaří zvrátit skore na naši stranu a prohráváme i šestý set dne.

Bohužel hned na začátek jsme nedokázaly bodovat v důležitém utkání a je možné, že právě tento dvojzápas rozhodl již celkové pořadí krajského přeboru na celý rok.

Hrály: V. Fulíková, P. Rejmanová, M. Svobodová, E. Vodehnalová, V. Částková, L. Pulkrábková, K. Součková, A. Janecká, T. Kladivová, K. Vašková - E. Ropková

Hned příští týden zajíždíme k dalšímu dvojutkání do Chocně.